گزارش ارتباط با مشتری؛

هزینه ها در پنجره واحد شروع كسب و كار

هزینه ها در پنجره واحد شروع كسب و كار

در حالیکه هزینه های پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار تعیین شده و شفاف است اما به تازگی دریافت هزینه هایی بالاتر از ارقام تعیین شده مورد انتقاد فعالان اقتصادی قرار گرفته است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار سال قبل با همکاری اتاق بازرگانی تهران، وزارت اقتصاد و سازمان های دخیل همچون سازمان ثبت اسناد و املاک، سازمان ثبت شرکت ها، تأمین اجتماعی، روزنامه رسمی و… در محل اتاق تهران کار خویش را شروع کرد تا بوروکراسی سنگین و پیچیده شروع یک کسب و کار کاهش پیدا کند.
در زمان تأسیس پنجره واحد فیزیکی و در مراسم افتتاح آن، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی عنوان کرده بود که با راه اندازی این پنجره مدت زمان شروع کسب و کار در کشور که برابر شاخص جهانی ۷۵ روز طول می کشد به ۷۵ ساعت تقلیل پیدا می کند.
آمار اتاق بازرگانی تهران نشان داده است از زمان شروع به کار پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در خرداد ماه سال قبل تا آخر فروردین ۱۴۰۰، در مجموع ۴ هزار و ۴۸۶ شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص در این مرکز ثبت و تأسیس شده است.
مزایای اجرای این طرح غیرقابل انکار است اما مسأله ای که اخیراً مورد گلایه فعالان اقتصادی قرار گرفته دریافت هزینه های خارج از عرف جهت ثبت شرکت است.
یکی از فعالان اقتصادی که اخیرا برای ثبت برند مراجعه نموده بود در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: من برای ثبت شرکت از راه پنجره واحد اقدام و برای یک شرکت مسئولیت محدود سر جمع هزینه ها نزدیک دو میلیون تومان پرداخت کردم. ۴۵۰ هزار تومانی هم برای کارت عضویت پرداختم. ثبت برند هم گفتند یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می شود. دریافت چنین هزینه هایی نامش تسهیل نیست چون که خارج از پنجره واحد فیزیکی هم همین میزان پول را برای ثبت برند می گیرند.
پیگیری های خبرنگار مهر از مرکز پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد از آن حکایت داشت که هزینه های در ارتباط با پنجره واحد مشخص بوده و صرفا باید همین مبالغ از متقاضیان دریافت شود.
در جدول زیر هزینه های در ارتباط با پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار آمده و دریافت هزینه هایی بیشتر از این ارقام تخلف به حساب می آید.منبع:

1400/03/21
20:02:26
0.0 / 5
260
تگهای خبر: اجتماعی , اقتصاد , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری