كدام كشورها بالاترین میزان بهره وری را دارند؟

كدام كشورها بالاترین میزان بهره وری را دارند؟

به گزارش ارتباط با مشتری خراسان رضوی تابحال به این مورد فکر کرده اید که در کار خود چه میزان اثرگذار هستید؟ آیا به وظایف خود کاملا توجه می کنید و روزانه تمام کارهای خویش را به اتمام می رسانید یا در زمان کار مشغول چک کردن شبکه های اجتماعی هستید و هر رخداد را دنبال می کنید؟


به نقل از نیوز، لازم است بدانید که وقتی دانشمندان داده های بهره وری نیروی کار را بررسی می کنند، به میزان زمانی که برای پیمایش شبکه های اجتماعی صرف می کنید، نگاهی نمی اندازند. آنچه اندازه گیری می شود متوسط مقدار تولید ناخالص داخلی (GDP) است که یک کارگر و کارمند در هر ساعت بوجود می آورد. اگر معلم یا راننده تاکسی باشید، این مورد امکان دارد کمی مبهم به نظر برسد اما اگر در کارخانه کار می کنید، آنرا بعنوان معیاری از تعداد محصولات خود در یک ساعت تصور کنید.
طی چند دهه، به صورت مداوم بهره وری در سرتاسر جهان در حال افزایش می باشد و علت آن فقط فناوری نیست، البته نه تنها نوآوری در فناوری سبب بهره وری بیشتر ما می شود بلکه سبب افزایش درآمد و کاهش ساعات کار هم می شود.
۱۰ کشور با بالاترین میزان بهره وری شامل:
ایرلند
بهره وری ایرلند در هر ساعت با ۹۹.۱۳ دلار، بالاترین میزان در میان سایر کشورهاست. کارمندان تمام وقت ایرلندی حدود ۳۹.۷ ساعت در هفته کار می کنند. تمرکز بیشتر بر شرکتهای چند ملیتی بیشترین بهره وری در این کشور را بوجود آورده است. بهره وری نیروی کار بین سالهای ۲۰۰۰ و ۲۰۱۶ به صورت متوسط ۴.۵ درصد رشد داشته است.
نروژ
بهره وری نروژ در هر ساعت ۸۰.۸۳ دلار است. نروژ با ۳۸ ساعت کاری در هفته سومین کشوری است که کمترین میانگین ساعت کاری در جهان را دارد. علاوه بر این، تعادل بین زندگی و کار بسیار پرارزش است و خانواده اولویت بیشتری نسبت به کار دارد. والدین اغلب مجاز هستند که با اتمام ساعت مدرسه کودکان خود، زودتر محل کار را ترک کنند. نروژی ها به علت کارآیی و وظیفه مدار بودن در کار مشهور هستند. زمان آخر معمول یک روز کاری در نروژ ساعت ۴ بعدازظهر است.
سوئیس
سوئیس مقام سوم را از آن خود کرده است. کارگران سوئیسی با هر ساعت کار، ۶۹.۲۶ دلار به اقتصاد اضافه می کنند. میانگین هفته کار برای کارمندان تمام وقت ۴۰.۵ است و فقط ۰.۴ درصد از کارکنان بیشتر از ۵۰ ساعت در هفته کار می کنند.
لوکزامبورگ
بهره وری لوکزامبورگ در هر ساعت ۶۸.۳۶ دلار و متوسط هفته کاری حدود ۴۰ ساعت است. اعتقاد بر این است که دلیل اصلی سطح بالای بهره وری لوکزامبورگ بخش مالی آن است. اگر لوکزامبورگ موازنه کار و زندگی اسکاندیناوی را در پیش بگیرد، اعتقاد بر این است که حتی بهره وری بیشتر افزایش می یابد.
آلمان
یکی از پیشرفته ترین کشورها در زمینه فناوری در سطح جهانی و پنجمین کشور تولیدکننده است. بهره وری آلمان ۶۶.۷۱ دلار در ساعت است. بهره وری در غرب آلمان حتی بعد از اتحاد بیشتر از سه دهه، به میزان قابل توجهی بالاتر از آلمان شرقی است. آلمان شرقی عموما دارای شرکتهای کوچک و متوسط با بهره وری نیروی کار پایین تر است و آلمان غربی دارای شرکتهای رقابتی بزرگتری است.
ایالات متحده
ایالات متحده با ۶۵.۵۱ دلار در مقام ششم قرار دارد. کارمندان تمام وقت آمریکایی ۴۱.۵ ساعت در هفته کار می کنند و حدود ۱۱.۱ درصد از کارمندان بیشتر از ۵۰ ساعت در هفته مشغول به کار هستند. در حالیکه ایالات متحده هنوز ششمین کشور در این حوزه است این جایگاه نشان داده است که خیلی از آمریکایی ها به جای اینکه کار را وسیله ای به منظور زندگی بدانند در واقع برای کار زندگی می کنند.
دانمارک
دانمارک با ۶۴.۷۱ دلار، هفتمین کشور جهان در بهره وری است. دانمارک کمترین میانگین هفته کاری را فقط با ۳۷.۲ ساعت برای کارکنان تمام وقت بین کشورهای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) دارد. دانمارک برای ادامه کار در سیستم رفاه و پیر شدن جمعیت خود، باید به رشد بهره وری کارگران خود ادامه دهد.


فرانسه
فرانسه در سطح جهانی رتبه هشتم را دارد. کارگران فرانسوی ۶۲.۷۹ دلار به تولید ناخالص داخلی با هر ساعت کار کمک می کنند. فرانسه با ۳۸.۹ ساعت کاری پنجمین کشور با کمترین ساعت کاری در بین کشورهای OECD است. بهره وری فرانسه حدود ۲۵ درصد بیشتر از میانگین OECD و میانگین اتحادیه اروپا است.
هلند
بهره وری در هلند ۶۱.۴۳ دلار است. هلند دومین کشور با کمترین ساعات کاری، به صورت متوسط با ۳۷.۳ ساعت در بین کشورهای OECD است. بهره وری در هلند به قدری زیاد است که فقط ۰.۴ درصد از کارمندان در طول هفته ۵۰ ساعت کار می کنند. هلندی ها همینطور بهترین تعادل بین زندگی و کار در جهان را دارند.
بلژیک
کارگران بلژیکی ۵۹.۶۵ دلار به تولید ناخالص داخلی بلژیک با هر ساعت کار کمک می کنند و این بلژیک را به دهمین کشور با بهره وری بالا در جهان تبدیل نموده است. میانگین هفته کاری برای کارمندان تمام وقت در بلژیک حدود ۳۸.۸ ساعت است. کارمندان از مهارت های بالا و تحصیلات بالایی برخوردار می باشند بنابراین از دستمزدهای بالا، نابرابری نسبتا کم و تعادل عالی بین زندگی و کار برخوردار می باشند.
در این رده بندی سوئد، اتریش، انگلستان، کانادا، ایسلند، اسپانیا، فنلاند، باربادوس، ایتالیا، ژاپن، سنگاپور، هنگ کنگ، ترینیداد و توباگو و تایوان به ترتیب در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.
ترکیه جایگاه ۴۰، روسیه ۴۲ و هند جایگاه ۶۱ را دارند.
منبع:

1400/03/24
23:05:29
0.0 / 5
663
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری