واژگونی اتوبوس خبرنگاران و سوال های بی پاسخ

واژگونی اتوبوس خبرنگاران و سوال های بی پاسخ

به گزارش ارتباط با مشتری حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران که عصر چهارشنبه صورت گرفت سوالات و ابهامات بسیاری دارد که بزرگترین آن مقصر و عامل بروز این اتفاق تلخ است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، عصر چهارشنبه حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس خبرنگاران در ارومیه جامعه رسانه ای کشور را در شوک بزرگی فرو برد؛ اما ابهامات و سوال هایی در این میان وجود دارد که به نظر می آید متولیان باید پاسخی قانع کننده برای آنها داشته باشند.
یکی این که بر مبنای اظهارات خبرنگاران صدمه دیده در این حادثه، این اتوبوس از آغاز حرکتش با مشکلات و نقص فنی مشهودی روبرو بوده است؛ بگونه ای که خبرنگاران حاضر در اتوبوس به شوخی این سوال را مطرح کرده بودند مگر می خواهید ما را بکشید که با این اتوبوس جابجایمان می کنید؟! باید پرسید مسئول اجاره و در اختیار گرفتن این اتوبوس برای مأموریت خبرنگاران چه کسی و کدام دستگاه متولی است؟
نکته قابل تامل این که اتوبوس در نظر گرفته شده برای این مأموریت خارج از سیستم حمل و نقل و شرکتهای فعال در این عرصه بوده چون که راننده آن روز سوم اردیبهشت در نامه ای به شرکت بالاسری خود به علت آنچه که کمبود مسافر به علت کرونا و نیار به بازسازی اتوبوس برشمرده بود، درخواست خروج یک ماهه از ناوگان حمل و نقل داده بود. دومین سوالی که بعد از شنیدن خبر درگذشت دو خبرنگار برجسته حوزه محیط زیست و مصدومیت ۱۷ نفر دیگر به اذهان می رسد این است که چرا اجازه جابجایی مسافر به همین اتوبوس آن هم نه در چارچوب شرکت حمل و نقلی و تحت نظارت دستگاههای متولی مانند سازمان راهداری بلکه به صورت شخصی داشته شده است؟
مگر نه این که همه اتوبوس ها و کامیون ها با تردد در محورهای مواصلاتی کشور از جانب پلیس راه تحت نظارت بوده و در هر یک از ایستگاه های پلیس راه کشور صورت وضعیت آنها چک شده و مورد تایید قرار می گیرد؛ پس چرا این اتوبوس از سوم اردیبهشت ماه سال جاری که به درخواست راننده، غیر فعال شده، اجازه جابجایی مسافر پیدا کرده است؟ !
سوال دیگر این که طی سالهای متمادی وزیران و مسؤلان حوزه حمل و نقل بارها به نوسازی ناوگان و لزوم آن اشاره کرده اند؛ حال آنکه اتوبوس هایی در همین سال ها حادثه آفرین شده و جان خیلی از هموطنان را گرفته اند که عموما از همین مشکل رنج می بردند. کجاست مسئولی که در این حوزه پاسخگو باشد و به این پرسش جواب دهد که نوسازی ناوگان به کجا رسیده که همواره باید منتظر شنیدن اخبار تلخی از این دست باشیم؟!
در نهایت دستگاههای متولی در این حوزه از وزارت راه و شهرسازی تا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، شرکت حمل و نقلی مورد نظر، پلیس راه و حتی سازمان حفاظت محیط زیست بعنوان برگزار کننده این تور رسانه ای باید پاسخگوی این سوالات و ابهامات باشند تا نه تنها مقصر این حادثه دلخراش مشخص شود بلکه دیگر شاهد چنین فجایعی نباشیم.
منبع:

1400/04/04
13:49:56
0.0 / 5
248
تگهای خبر: جامعه , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری