معاون راه و شهرسازی تهران خبر داد

برای مسكن ملی تهران ۲۳ هزار نفر ثبت نام كردند

برای مسكن ملی تهران ۲۳ هزار نفر ثبت نام كردند

به گزارش ارتباط با مشتری معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به اینکه در مرحله پنجم ۲۳ هزار نفر برای واحدهای اقدام ملی در شهرهای تحت مسئولیت اداره کل استان ثبت نام کرده اند اظهار داشت: تا حدود دو هفته دیگر افراد حائز شرایط مشخص می شوند؛ درباره ی قیمت هم با عنایت به این که نرخ مصالح ساختمانی در یک ماه اخیر نوسان چندانی نداشته، قیمت مسکن ملی فعلاً همان متری ۳.۷ میلیون تومان است.


یاسر لک در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: به صورت کلی در استان تهران، بجز شهرهای جدید ۸۰۰۰ واحد مسکن ملی در دست ساخت است که سایت ۲۰۰۰ واحدی تهرانسر توسط پیمانکار بخش خصوصی راه اندازی می شود و فعلاً شرایط واگذاری به متقاضیان را ندارد. ۳۵۵۰ واحد هم راسا توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران ایجاد می شود. راه اندازی ۲۵۰۰ واحد هم در شهرهای کوچک بر عهده بنیاد مسکن می باشد.
وی ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در شهرهای پاکدشت، رباط کریم، شهریار، قرچک، نصیرشهر و اسلامشهر درحال ساخت مسکن ملی است و پروژه ها با سرعت مناسبی پیش می رود و تا آخر تیرماه به مراحل پایانی فوندانسیون می رسیم. مشکل چندانی هم درمورد تأمین منابع مالی نداریم.
معاون اداره راه و شهرسازی استان تهران با اعلان اینکه ۱۵۰۰ نفر ظرفیت خالی برای مسکن ملی استان وجود دارد اظهار داشت: در مرحله پنجم فراخوان از متقاضیان واحدهای اقدام ملی در محدوده تحت مسئولیت اداره کل، بجز شهرهای جدید ۲۳ هزار نفر در استان تهران تقاضا داده اند. تا کنون ۴۰۰ نفر از این افراد احراز شرایط شده اند. ۱۵۰۰ نفر برای پروژه های درحال راه اندازی، ظرفیت خالی داریم که افراد حائز شرایط را به آنها معرفی می نماییم.

قیمت هر متر مسکن ملی در استان تهران ۳.۷ میلیون تومان
لک درباره جدید ترین برآورد از قیمت مسکن ملی استان تهران اظهار داشت: قراردادها با همان مدل مدنظر ما پیش می رود. برآوردی که از قیمت در اردیبهشت داشتیم متری ۳.۷ میلیون تومان بود که با عنایت به ثبات قیمت مصالح ساختمانی این نرخ تغییر نکرده است. اگر متقاضیان، آورده را بموقع پرداخت کنند روند مناسب پیشرفت طرحها ادامه می یابد و تا آخر سال ۱۴۰۱ تمامی پروژه های فعلی تکمیل خواهد شد.
وی تصریح کرد: در شهرهایی که مسئولیت اجرای مسکن ملی به عهده اداره کل است بر مبنای استقبال و تقاضای موثر جلو می رویم.
معاون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، حداکثر زمان اعلام اسامی افراد حائز شرایط مرحله پنجم ثبت اقدام ملی را دو هفته آینده دانست و اظهار داشت: برای افراد جدید که در سامانه تایید نهایی می شوند پیامک ارسال می شود و سپس به صورت اتوماتیک در بانک مسکن برای آنها افتتاح حساب خواهد شد. متقاضیان ظرف دو هفته زمان دارند تا ۴۰ میلیون تومان اولیه را واریز نمایند.

جایگزینی از تهران در صورت نبود متقاضی در شهر مورد نظر
لک در پاسخ به این پرسش که در صورت نبود متقاضیان ساکن در شهرهای مدنظر چه اقدامی انجام می دهید اظهار داشت: در این مرحله اگر در شهرهای ثبت نامی تقاضای کافی از ساکنان نداشته باشیم یا متقاضیان از شروط پنج گانه برخوردار نباشند اجازه داریم تا از ساکنان شهر تهران برای شهرهای مدنظر دعوت نماییم.
معاون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران درمورد مسکن ملی شهرهای جدید خاطرنشان کرد: در شهرجدید پرند ۲۰ هزار واحد، در پردیس ۱۴ هزار، در هشتگرد ۸۰۰۰ و در ایوانکی ۱۵ هزار واحد در حال اجراست که مسئولیت آن بر عهده شرکت عمران است.
منبع:

1400/04/08
12:40:06
0.0 / 5
229
تگهای خبر: اتوماتیك , بانك , ثبت نام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری