نرخ بیكاری در كشورهای اروپایی چه قدر است؟

نرخ بیكاری در كشورهای اروپایی چه قدر است؟

ارتباط با مشتری: هلند کمترین و یونان بیشترین نرخ بیکاری را در اتحادیه اروپا دارند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا اختتام ماه می نرخ بیکاری در منطقه یورو با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به زمان مشابه ماه قبل به ۷.۹ درصد رسید. این نرخ در سطح اتحادیه اروپا با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۷.۸ درصد رسید. این نرخ بیکاری کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در چهار ماه اخیر بوده است.
تخمین زده می شود تا اختتام این ماه ۱۵ میلیون و ۲۷۸ هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، ۱۲ میلیون و ۷۹۲ هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ماه قبل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا ۳۸۲ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۳۰۶ هزار نفر کاهش یافته است.
در میان کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به یونان با ۱۵.۴ درصد بوده است و بعد از این کشور، اسپانیا با ۱۵.۳ درصد و ایتالیا با ۱۰.۵ درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین نرخ بیکاری در هلند با ۳.۳ درصد مشاهده شده است و بعد از این کشور، جمهوری چک با ۳.۴ درصد و آلمان با ۳.۷ درصد قرار دارند.
نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک ۶.۵ درصد و فرانسه ۷.۵ درصد بوده است. در میان کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند ۷.۷ درصد اندازه گیری شده است.
همین طور تا اختتام این ماه دو میلیون و ۹۷۹ هزار جوان زیر ۲۵ سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این مقدار، دو میلیون و ۴۰۳ هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با زمان مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا ۰.۲ و در سطح منطقه یورو ۰.۱ درصد کاهش داشته است.
منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بعلاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.
منبع:

1400/04/11
15:52:27
0.0 / 5
255
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری