بررسی آخرین وضعیت اجرای سامانه املاك و اسكان در كمیسیون اصل ۹۰

بررسی آخرین وضعیت اجرای سامانه املاك و اسكان در كمیسیون اصل ۹۰

به گزارش ارتباط با مشتری سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از بررسی آخرین وضعیت اجرای سامانه املاک و اسکان در این کمیسیون اطلاع داد و اظهار داشت که مقرر است نهایتا تا آخر فعالیت دولت دوازدهم آئین نامه خانوار و سامانه خانوار نهایی شود.


علی خضریان در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به جلسه این کمیسیون در مورد پیگیری و بررسی آخرین وضعیت اجرای سامانه املاک و اسکان، اظهار داشت: این مورد با حضور نمایندگان دستگاههای اجرایی شامل رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و غیره مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: بر این اساس وزارت راه و شهرسازی متعهد شد از تاریخ ۲۹ تیرماه ۱۴۰۰ پیامک اطلاع رسانی شامل اطلاعات مکانی و هویتی خانوار را برای سرپرستان خانوار ارسال نماید تا خانوارها در سامانه املاک و اسکان، اطلاعات ارسالی را تصحیح، تکمیل و تأیید کنند و همینطور آخرین وضعیت اتصال اطلاعات اتباع را به کمیسیون اصل ۹۰ اعلام نماید.
وی افزود: همینطور مقرر شد وزارت راه و شهرسازی تا تاریخ ۱۰ مردادماه سالجاری اطلاعات همه املاک شامل خانه های خالی و پر را به سازمان امور مالیاتی به صورت برخط تحویل دهد؛ در این میان این وزارت خانه متعهد شد حداکثر تا تاریخ ۲۷ تیرماه سالجاری اطلاعات دریافتی از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را به سامانه املاک و اسکان متصل کند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به این که سازمان صداوسیما مکلف شد تمام ظرفیت های رادیو و تلویزیون را در جهت فرهنگ سازی و آموزش مردم بکار گیرد، اضافه کرد: همینطور وزارت راه و شهرسازی متعهد شد در جهت افزایش مشارکت مردم در فرایند خوداظهاری و اطلاع از قانون مالیات بر خانه های خالی، کمیته ای متشکل از سازمان صداوسیما، نماینده سازمان دهیاری ها و شهرداری های کشور با حضور نماینده کمیسیون اصل ۹۰ برگزار کند. در این میان وزارت خانه مذکور باید تا پیش از زمان خوداظهاری، زیرساخت های مورد نیاز جهت اعمال ضمانت اجرایی عدم خوداظهاری را با همکاری شرکت توانیر و دستگاههای خدمات رسان فراهم آورد.
خضریان ضمن اشاره به دیگر مصوبات جلسه کمیسیون اصل ۹۰ در مورد پیگیری و بررسی آخرین وضعیت اجرای سامانه املاک و اسکان، خاطرنشان کرد: کمیسیون اقتصادی دولت مکلف شد ظرف مدت یک هفته، جلسه ای جهت تعیین آئین نامه خانوار برگزار کند و پیگیری های لازم جهت تصویب آئین نامه مبحث مذکور را در هیئت دولت انجام دهد و نهایتا تا آخر فعالیت دولت دوازدهم آئین نامه خانوار و سامانه خانوار نهایی شود.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم مکلف شد کمیته ای را جهت بررسی و تصویب نهایی آئین نامه خانوار و سامانه خانوار متشکل از سازمان هدفمندی یارانه ها، سازمان ثبت احوال و کارگروه تعامل پذیری با حضور نماینده کمیسیون اصل ۹۰ برگزار کند. سازمان ثبت اسناد و املاک هم مکلف شد سرویس نقل و انتقالات معاملات املاک را به سامانه املاک و اسکان متصل کند.
این عضو هیات رییسه کمیسیون اصل ۹۰ افزود: در این میان سازمان امور مالیاتی متعهد شد در جهت اجرای تبصره ۴ ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی مؤدیان مالیاتی را تا تاریخ ۱۰ مردادماه سالجاری به سامانه املاک و اسکان متصل کند.
وی ادامه داد: همینطور شرکت توانیر متعهد شد تا ۴ مرداد سالجاری اطلاعات مورد نیاز وزارت راه و شهرسازی را به صورت کامل به سامانه املاک و اسکان متصل کند و پیش از شروع اعمال ضمانت های اجرایی در ارتباط با محاسبه تعرفه برق با بالاترین پلکان برای املاک افرادی که در سامانه املاک و اسکان ثبت نام نکرده اند را به سرپرستان خانوار در قبوض برق و به صورت پیامک و در چارچوب برنامه های مختلف رادیو و تلویزیون اطلاع رسانی کند.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این نشست مقرر شد دستگاههای مربوطه تکالیف متعهد شده را تا حصول نتیجه پیگیری کنند و گزارش های مربوطه را به کمیسیون اصل ۹۰ هم ارسال نمایند.
منبع:

1400/04/22
20:36:54
0.0 / 5
212
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری