كارآفرینان پیشرو از چه امتیازاتی برخوردار می شوند؟

كارآفرینان پیشرو از چه امتیازاتی برخوردار می شوند؟

به گزارش ارتباط با مشتری با تصویب سیاست های تشویق و پشتیبانی از کارافرینان پیشرو در هیئت وزیران، زمینه اعطای تسهیلات صندوق توسعه ملی و حمایت های گمرکی، ضمانت نامه بین المللی و تکریم کارآفرینان نوآور بعنوان استاد مدعو در دانشگاه های کشور فراهم گردید.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، سیاست های اجرائی تشویق و پشتیبانی از کارآفرینان پیشرو به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست هیأت وزیران تصویب گردید.

مهمترین و برجسته ترین شاخصه این مصوبه توجه به فرد کارآفرین است. این مصوبه همین طور دو حوزه اصلی منزلت و حمایت های مالی و حقوقی کارآفرینان برتر را شامل می شود که حوزه منزلت کارآفرینان برتر تحت عنوان سیاست های در رابطه با ارتقای منزلت کارآفرینان برتر شامل صدور کارت شناسایی مشخص برای کارآفرینان پیشرو است که دارای کد مشخص و سازوکار رهیابی مشخص است.
به سبب این مصوبه، سازمان برنامه و بودجه موظف است بودجه مربوط به پشتیبانی از کارآفرینان را که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد می دهد در بودجه لحاظ کند؛ علاوه بر این کارآفرینان پیشرو دارای کارت شناسایی صادره تا یک رقمی که سالانه تعیین می شود می توانند بدون ارائه وثیقه سریعاً وام و تسهیلات دریافت نمایند.

عیسی منصوری- معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این زمینه می گوید: بنگاه هایی که توسط شخص کارآفرین ایجاد می شوند، مشمول حمایت های این مصوبه هستند.
وی می افزاید: بر طبق این مصوبه و ابزارهایی که صراحتاً در آن قید شده از کارآفرینان پیشرو حمایت های لازم صورت می گیرد. یکی از حمایتها این است که وقتی کارآفرین پیشرو بخواهد به خارج از کشور برود می تواند با کارت شناسایی صادره به آسانی ویزای خودرا دریافت کند و با اعتباری که این کارت دارد، فرد کارآفرین در خارج از کشور نیز می تواند کارهای خودرا توسعه دهد.

منصوری از راه اندازی سامانه کارآفرینان پیشرو و معرفی آنها توسط این سامانه آگاهی داده و می گوید: کارآفرینان پیشرو با کارت شناسایی معتبری که برایشان صادر می شود، در هر کجای دنیا که باشند با وارد کردن کد QR قابل شناسایی هستند.

آنطور که معاون اشتغال وزیر کار می گوید با این مصوبه دانشگاه ها اجازه خواهند داشت به کارآفرینان پیشرو مدرک افتخاری بدهند و وزارت علوم نیز موظف است چارچوب های لازم را برای همکاری و حضور کارآفرینان پیشرو در دانشگاه ها، بدون در نظر گرفتن مدرک تحصیلی آنان، بعنوان مدرس یا استاد مدعو در زمینه های در رابطه با فعالیت کاری یا حوزه های کارآفرینی فراهم آورد.

معاون اشتغال وزیر کار می گوید: با توجه به این که تبصره ۱۸ بودجه سالانه به پشتیبانی از کارآفرینان معطوف است با مصوبه سیاست های اجرائی تشویق و پشتیبانی از کارآفرینان پیشرو سازمان برنامه و بودجه موظف است بودجه مربوط به پشتیبانی از کارآفرینان را که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد می دهد در بودجه لحاظ کنند.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، در امتداد پشتیبانی از کارآفرینان پیشرو و نوآور همین طور صدور ضمانت نامه تا سقف ۵۰ میلیارد تومان و اعطای مشوق های بیمه ای و یارانه دستمزد پیش بینی شده است.
گمرک نیز موظف شده امکان استفاده از خط سبز گمرکی را بعد از احراز هویت و اعلام اسامی کارآفرینان پیشرو در اختیار آنها قرار دهد.
کارآفرینان پیشرو می توانند در امتداد اجرای مسئولیتهای اجتماعی، به راه اندازی مراکز نوآوری، باشگاه کارآفرینان نوجوان، مراکز رشد کارآفرینی یا باشگاه صادرات در منطقه خود، اقدام نمایند.

منبع:

1400/04/26
15:12:13
0.0 / 5
186
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری