عضو كمیسیون اقتصادی مجلس:

دولت سیزدهم باید زمینه را برای حضور و مشارکت اقتصادی مردم فراهم آورد

دولت سیزدهم باید زمینه را برای حضور و مشارکت اقتصادی مردم فراهم آورد

به گزارش ارتباط با مشتری خراسان رضوی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به چالش های اقتصادی که دولت سیزدهم با آنها رو به رو است اظهار داشت: مهم ترین اقدامی که دولت آینده در زمینه حل چالش های اقتصادی می تواند انجام دهد این است که زمینه را برای حضور و مشارکت مردم فراهم آورد.


محمد صفایی در گفتگو با ایسنا در ارتباط با چالش های اقتصادی که دولت سیزدهم با آن رو به رو است و راهکارهای حل این چالش ها اظهار نمود: هم اکنون گرفتار چندین مساله در زمینه مسائل اقتصادی هستیم. نخستین مورد بحث نقدینگی فراوان است که در عین آن دولت با کسری بودجه هم مواجه می باشد و شاید این دو مورد از بزرگترین چالش هایی باشد که دولت دوازدهم برای دولت سیزدهم به ارث می گذارد.
وی با اشاره به اینکه «ظرفیت های بی بدیلی وجود دارد که دولت دوازدهم از آنها غفلت کرد»، افزود: مشارکت دادن مردم در حوزه اقتصاد همچون این ظرفیت ها است. امید است تا دولت سیزدهم با به کارگیری این ظرفیت ها، آنها را به ظهور برساند و این اتفاق مبارک رخ دهد و مردم با حضور خود در حوزه اقتصادی و مشارکت در آن، چالش های اقتصادی را پشت سر بگذارند. این اتفاق بطور قطع قابل رخ دادن است.
نماینده مردم گناباد در مجلس ضمن تاکید بر اهمیت حضور و مشارکت مردم در حوزه اقتصادی، در مورد مهم ترین اقدامی که دولت سیزدهم می تواند برای حل چالش های اقتصادی انجام دهد، اظهار داشت: مهم ترین اقدامی که دولت آینده در زمینه حل چالش های اقتصادی می تواند انجام دهد این است که زمینه را برای حضور و مشارکت مردم فراهم آورد. پیش از سالهای ۹۷ و ۹۸ تکیه بر نفت داشتیم و این اتفاق سبب از بین رفتن خلاقیت، ایجاد شکاف میان دولت و ملت، عدم همراهی منابع بخش خصوصی در حوزه اقتصادی و ایجاد و تولید رانت شد.
صفایی ضمن اشاره به این که پارسال اقتصاد بدون نفت را تجربه کردیم، بیان نمود: امیدواریم دولت آقای رئیسی این مسیر را با راهگشایی حضور مردم در اقتصاد باز کند. اگر باردیگر چشم امید ما به نفت و پول نفتی افتاد، فیل ما یاد هندوستان نکند و باردیگر وارد حوزه های رانتی نشویم و بازار صادرات و واردات را باز نکنیم و زمینه تولید را زمین نزنیم. این مسئله بستگی به این دارد که دولت سیزدهم چه عناصر و چه گرایش ها و استراتژیک هایی را به کار گیرد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ارتباط با خصوصیت های وزیر اقتصاد دولت سیزدهم، اظهار داشت: وزیر اقتصاد باید کسی باشد که چشم داشتی به پول نفت نداشته باشد و بستر را برای حضور مردم در عرصه اقتصادی باز کند. نه تنها وزیر اقتصاد بلکه کل تیم اقتصادی دولت که شامل وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی، وزیر نفت، وزیر صمت، وزیر راه و شهرسازی و وزیر جهاد کشاورزی می شود، همراه با دولت و سازمان برنامه و بودجه باید تیمی باشند که باور به حضور مردم در حوزه اقتصاد داشته باشند.
نماینده مردم گناباد در مجلس در مورد ظرفیت های اقتصادی مغفول مانده در این شهرستان اظهار نمود: در گناباد معادن غنی وجود دارد که فرآوری مواد معدنی و ایجاد ارزش افزوده برای موادی مانند کائولن و سیلیس و موادی که کاملا احصا شده است و به احتمال زیاد مس و آهنی که در این شهرستان وجود دارد، ظرفیت های معدنی بسیار غنی را در این شهرستان به وجود آورده است که باید استفاده حداکثری از این موارد صورت بگیرد.
وی استفاده از این ظرفیت ها و به ظهور رساندن آنرا منوط به حمایت دولت دانست و افزود: مثلاً به جای این که صادرات کائولن خام صورت بگیرد، با حمایت دولت این کائولن را با ارزش افزوده ۳۵ الی ۴۰ برابری صادر بکنیم و به جای صادرات سیلیس خام، سیلیس فرآوری شده با ۴۰ برابر ارزش افزوده صادر نماییم. این مواردی است که دولت باید بستر آنرا فراهم سازد و بخش خصوصی و مردم احساس اعتماد نسبت به دولت داشته باشندتا این بسترها فعال باشند.

منبع:

1400/05/11
22:10:03
0.0 / 5
169
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری