براساس امار رسمی؛

خالص ایجاد اشتغال کشور در دولت تدبیر و امید کاهش پیدا کرد

خالص ایجاد اشتغال کشور در دولت تدبیر و امید کاهش پیدا کرد

طبق گزارش مرکز آمار در ۸ سال دولت های نهم و دهم خالص ایجاد اشتغال کشور بیشتر از ۸ سال دولت های یازدهم و دوازدهم بوده است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مرکز آمار ایران، نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در بهار ۱۴۰۰ را منتشر گردید. بهار ۱۴۰۰ آخرین فصل کاری دولت روحانی به حساب می آید.
طبق گزارش مرکز آمار، در بهار سال جاری تعداد شاغلان کشور ۲۳ میلیون و ۶۷۵ هزار نفر بوده است. این در شرایطی است که در بهار ۱۳۹۲ که آخرین فصل کاری دولت احمدی نژاد بود، تعداد شاغلان کشور ۲۲ میلیون و ۱۷۰ هزار نفر بود.
بدین ترتیب در ۸ سال دولت های یازدهم و دوازدهم، خالص اشتغال کشور حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار شغل بوده است. به عبارت دیگر، نتیجه نهایی ورودی و خروجی بازار کار در دولت روحانی، افزایش ۱.۵ میلیون نفری تعداد شاغلان بوده است. همینطور به صورت متوسط در ۸ سال دولت روحانی در هر سال حدود ۱۸۸ هزار شغل بوجود آمده است.


در مقایسه با عملکرد دولت های نهم و دهم، دولت روحانی در زمینه ایجاد اشتغال، عملکرد ضعیف تری داشته است. در بهار ۱۳۸۴ که فصل پایانی عملکرد دولت خاتمی بود، تعداد شاغلان کشور ۲۰.۵ میلیون نفر بود که در بهار ۱۳۹۲ به ۲۲ میلیون و ۱۷۰ هزار نفر افزایش یافت که مبین خالص اشتغال حدوداً یک میلیون و ۶۷۰ هزار شغل بود. ازاین رو دولت احمدی نژاد به صورت متوسط در ۸ سال فعالیت خود سالانه نزدیک به ۲۰۹ میلیون شغل ایجاد کرد.
منبع:

1400/05/14
11:11:42
0.0 / 5
201
تگهای خبر: اشتغال , بازار , شغل , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری