گزارش ارتباط با مشتری؛

ثبت نام ۱۴۴ هزار نفر در طرح کارورزی

ثبت نام ۱۴۴ هزار نفر در طرح کارورزی

به گزارش ارتباط با مشتری بررسی آخرین آمار عملکرد طرح کارورزی نشان می دهد که تابحال ۱۴۴ هزار و ۶۱۷ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در این طرح ثبت نام کرده و حدود ۲۰ هزار و ۱۷۹ واحد پذیرنده این داوطلبان بوده اند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، طرح کارورزی یکی از برنامه های دولت در جهت رونق تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار بخصوص فارغ التحصیلان با هدف تسهیل در جذب و بکارگیری جوانان در بنگاه ها و ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان برای ورود به بازار کار است. اهمیت این طرح از آن جهت است که نرخ بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی در مقایسه با نرخ بیکاری کل کشور، رقم بالایی را نشان داده است.
بر همین اساس، بررسی آخرین آمار عملکرد طرح کارورزی حکایت از افزایش استقبال متقاضیان از این طرح دارد به شکلی تا امروز ۱۴۴ هزار و ۶۱۷ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در این طرح ثبت نام کرده اند و حدود ۲۰ هزار و ۱۷۹ واحد پذیرنده این داوطلبان بوده و حدود ۵۴ هزار و ۶۹۳ قرارداد منعقد شده است.
استان فارس با ۱۴ هزار و ۲۰ نفر بیشترین داوطلب طرح کارورزی و استان خراسان رضوی با ۶ هزار و ۷۲۵ نفر کمترین داوطلب طرح کارورزی را داشته است.
همچنین با عنایت به این که مهم ترین مزیت پیشبینی شده برای کارآفرینان و کارفرمایان در طرح این است که در صورت جذب کارورز، از معافیت حق بیمه سهم کارفرما به مدت حداکثر دو سال برخوردار می شوند، آمارها نشان داده است که تا به امروز ۲۰ هزار و ۱۷۹ بنگاه اقتصادی در این طرح ثبت نام کرده و ۱۰ هزار و ۲۴۵ واحد مشمول معافیت بیمه ای شده اند.

این آمارها مبین این است که تعداد متقاضیان و بنگاه هایی ثبت نام کرده نسبت به ماه های گذشته از روند رو به رشدی برخوردار بوده که نشان از افزایش استقبال از این طرح دارد.
لازم به ذکر است، کمک هزینه کارورزی، وجهی است که در انتهای دوره مقدماتی کارورزی و متناسب با مدت آن توسط وزارت کار به کارورز پرداخت می شود و مبلغ آن به ازای هر ماه برای مقطع کارشناسی ۵۰۰ هزار تومان، کارشناسی ارشد ۶۰۰ هزار تومان و دکترا ۷۰۰ هزار تومان است.
همچنین دوره کارورزی حداکثر سه ماه است و کارورزان طی این مدت بیمه مسئولیت مدنی هستند.

1400/05/15
13:07:25
0.0 / 5
216
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری