رئیس سازمان فنی و حرفه ای خبر داد؛

استانداردسازی ۳۵۰۰ مشاغل جدید در کشور

استانداردسازی ۳۵۰۰ مشاغل جدید در کشور

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای اظهار داشت: استانداردسازی سه هزار و 500 واحد از مشاغل کشور در اولویت جدی قرار گرفته است.علی اوسط هاشمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: ما پس از انقلاب پنج هزار و ۴۰۰ استاندارد حرفه ای مشاغل تعریف کرده بودیم که در دو سال اخیر سعی کردیم سه هزار و ۵۰۰ استاندارد جدید را نیز هدف گذاری کرده و برای مشاغل مختلف تعیین نماییم.
وی اشاره کرد: قسمتی از این استانداردسازی مربوط به بازبینی استانداردهای قبلی و بخشی نیز متناسب سازی با نیاز روز مشاغل جدید خصوصاً در زمینه آی. تی و دیجیتال بوده است.
معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای اظهار داشت: در این استانداردسازی کوشیدیم تا برمبنای مشاغل جدید صلاحیت حرفه ای افراد را نیز مورد توجه قرار دهیم تا پاسخگوی مطالبات بازار و تقاضامحوری در این عرصه باشد.
اوسط هاشمی به تدوین سند مهارت در بخش آموزش های غیررسمی اشاره نمود و اظهار داشت: اساس استانداردسازی و صلاحیت حرفه ای همین سند مهارت است که ما با افتخار تمام نسبت به تدوین و تهیه آن با مشارکت خبرگان، اهل نظر و کارفرمایان در بخش های مختلف خدمات، صنعت، کشاورزی و فرهنگ و هنر اقدامات لازم را شروع کردیم.
وی ضرورت استانداردسازی آموزش ها را در این عرصه ها با نقش آفرینی مربیان کارآزموده و حرفه ای تصریح کرد و اضافه کرد: در بخش صلاحیت حرفه ای پس از ۴۰ سال پیروزی انقلاب دبیرخانه ای در سازمان فنی و حرفه ای شکل گرفته تا نسبت به این امر اقدامات قانونی را انجام دهد.
اوسط هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: در قالب طرحی صلاحیت حرفه ای تقدیم دولت دوازدهم شد تا با خرد جمعی و تلاش دولت کار به نتیجه برسد اما به سبب اختلافی که صنف زیر دولت دوازدهم داشتند، این مساله به تأیید نهایی نرسید که امیدواریم در دولت سیزدهم صلاحیت حرفه ای به تصویب برسد.
معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای نوع نگاه را در این مساله توجه به انسان توانمند و مهارت اعلام نمود و افزود: در کنار همه مؤلفه ها آنچه که ارزش و اهمیت بالایی دارد، توانمندی ها و مهارت هاست و نباید همه ارزش ها را در مدرک تحصیلی و یا عنوان و شغل افراد تعریف کرده و خلاصه نماییم.

1400/05/18
23:49:13
0.0 / 5
192
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری