در گفت و گو با ارتباط با مشتری مطرح شد

یک پیشنهاد به دولت رئیسی برای ساخت مسکن

یک پیشنهاد به دولت رئیسی برای ساخت مسکن

به گزارش ارتباط با مشتری یک فعال حوزه کار به دولت رئیسی پیشنهاد کرد: هر طرحی که در بحث ساخت مسکن دنبال می کند با تمرکز بر استانها و عرضه گزارش به مرکز باشد و از یک برنامه زمانبندی و آغاز و آخر مشخص پیروی کند، در غیر این صورت مثل مسکن مهر که شانزده سال دو دولت را گرفتار کرد، چهار سال هم این دولت را درگیر خواهد نمود.ناصر چمنی در گفت و گو با ایسنا، درباره ایده اختصاص زمینهای دستگاهها و سازمان ها برای ساخت مسکن و پرداخت وام های بلندمدت مسکن به کارگران در دولت رئیسی اظهار نمود: زمین هایی که الان در کشور ما موجود است یا مستقیما در اختیار دولت می باشد یا در اختیار ارگان های مختلفی که زیرنظر دولت هستند و دولت می تواند بدون واسطه این زمین ها را در بحث ساخت و ساز به کار بگیرد.
وی افزود: این ایده یکی از ایده های موفقی است که می تواند نه تنها در بحث ساخت و تولید مسکن موفق باشد و کارگران را یک گام به خانه دار شدن نزدیک کند، بلکه جلوی رانت خواری و مافیای مسکن را بگیرد.
این کارشناس حوزه کار ضمن اشاره به ثبت نام بخشی از کارگران در طرح مسکن ملی، درباره ساخت و تکمیل مسکن ملی در دولت رئیسی اظهار داشت: شخصا معتقدم اگر می خواهیم در بحث مسکن به نتیجه برسیم تنها راهکاری که می تواند به خانه دار شدن افراد بخصوص کارگران کمک نماید، ایده استفاده از زمین های دستگاهها و ارگانها و دادن وام های مسکن دراز مدت است که افراد بتوانند از عهده پرداخت اقساط آن برآیند.
چمنی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم به بحث مسکن به شکل ملی ورود نماییم مثل پروژه مسکن مهر که سالها قبل آغاز شد و هنوز به پایان نرسیده و مثل طرح مسکن ملی دولت قبل که در حد ثبت نام باقی ماند، به نتیجه نخواهد رسید چون دولتها در بحث مسکن اعتقادی به هم ندارند و متاسفانه پروژه های یکدیگر را ادامه نمی دهند.
وی اظهار داشت: معتقدم بحث ساخت مسکن باید در استانها خرد شود و در هر استان، اداره مسکن وشهرسازی، بانکها و استانداری کارگروه مشترکی را تشکیل بدهند و طرح های مسکن را در درون استان پیش ببرند.
این فعال حوزه کار اضافه کرد: اگر طرح های مسکن را در مقیاس بزرگ ملی دنبال نماییم نتیجه نمی گیریم بنابراین پیشنهاد من به دولت آقای رئیسی این است که طرح های مسکن را در استانها متمرکز و ایده استفاده از زمین های دستگاهها و پرداخت وام های دراز مدت را در کارگروه های استانی مصوب کند.
چمنی تصریح کرد: اگر طرح های مسکن در هر استان بعنوان یک نهاد مستقل مصوب شود، زمین ها شناسایی و اعتبار مورد نیاز برای ساخت مسکن بسته به نیاز هر استان از سوی بانک مشخص شود و در اختیار استان قرار گیرد زودتر به نتیجه می رسیم.
به نقل از ایشان، خرد شدن طرح های مسکن و تمرکز آن در استانها سبب می شود که استانداری، مسؤلان راه و شهرسازی و بانکها در چارچوب یک کارگروه مشترک طرح مسکن را در استان خود عملیاتی کنند و تنها گزارش کار را به مرکز عرضه کنند.
چمنی در انتها اظهار داشت: از دولت رئیسی می خواهیم در بحث ساخت و تولید مسکن، هر طرح یا الگویی که دنبال می کند، برنامه زمانبندی مشخص و نقطه آغاز و آخر داشته باشد در غیر این صورت مثل طرح مسکن مهر که ۱۶ سال دو دولت را گرفتار کرد، چهار سال دیگر هم این دولت را درگیر کند.1400/05/23
22:14:17
0.0 / 5
172
تگهای خبر: بانك , تولید , ثبت نام , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری