هشدار وزارت تعاون به خریداران مسکن اتحادیه تعاونی انبوه ساز تهران

هشدار وزارت تعاون به خریداران مسکن اتحادیه تعاونی انبوه ساز تهران

وزارت تعاون اعلام نمود: هرگونه فعالیت و ثبت نام در زمینه مسکن، فقط با داشتن مجوز از مراجع ذیصلاح و رعایت همه مفاد قانون پیش فروش ساختمان امکان پذیر خواهد بود.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، باتوجه به رصد و بررسی های صورت گرفته، مراجعات مردمی و گزارش های رسیده، مشاهده شده است که برخی تعاونی ها و اتحادیه های عمرانی، با ادعای داشتن مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت راه و شهرسازی یا اعلام وابستگی به سایر نهادهای دولتی و حکومتی، واحدهای پروژه خودرا بوسیله تبلیغات در محل پروژه، استفاده از تبلیغات سلبریتی ها (افراد مشهور)، سایت های فروش اینترنتی مانند سایت دیوار، فضای مجازی و روزنامه های کثیرالانتشار پیش فروش می کنند.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: هرگونه اقدام در حوزه ساخت و ساز و پیش فروش واحدهای مسکونی مستلزم رعایت قوانین و مقررات مربوطه از جمله:
۱. داشتن مجوز از وزارت راه و شهرسازی
۲. رعایت همه مفاد قانون پیش فروش ساختمان مصوب ۱۳۸۹.۱۰.۱۲ و بخشنامه اجرائی آن مصوب ۱۳۹۳.۰۳.۰۷
۲. ۱. دریافت مجوز از وزارت راه و شهرسازی برای انتشار آگهی پیش فروش ساختمان برمبنای ماده ۲۱ قانون پیش فروش و ماده ۱۹ بخشنامه اجرائی این قانون
۲. ۲. رعایت تبصره ماده ۴ قانون پیش فروش ساختمان که اجازه پیش فروش واحدهای یاد شده را به حداقل ۳۰ درصد پیشرفت در انجام سر جمع تعهدات منوط کرده است.
این اطلاعیه می افزاید: برمبنای بررسی های صورت گرفته و بازدیدهای میدانی، اتحادیه تعاونی های انبوه ساز تهران و اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران، نه فقط پروسه قانونی ساخت و ساز و پیش فروش واحدها را رعایت نکرده که با ادعای داشتن مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به پیش فروش ساختمان در قالب طرح ملی مسکن اقساطی بوسیله تبلیغات و ثبت نام از متقاضیان بوسیله سایتی با عنوان http: //etot.co اقدام نموده است.

1400/05/26
21:03:26
0.0 / 5
182
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری