پیگیری تخفیف بیمه و معافیت مالیاتی تعاونی ها

پیگیری تخفیف بیمه و معافیت مالیاتی تعاونی ها

ارتباط با مشتری: تهیه بسته راه اندازی 500 هزار واحد مسکونی با بهره گیری از ظرفیت تعاونی های مسکن، تشکیل مراکز جدید نوآوری و توسعه تعاون و پیگیری تخفیف های بیمه و معافیت های مالیاتی تعاونی ها همچون اقدامات معاونت تعاون وزارت کار در شش ماهه دوم سال قبل بوده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، تعاونی ها همچون ابزارهای مشارکت و توسعه کارهای اقتصادی و اجتماعی هستند که نقش موثری در تولید و اشتغال، افزایش سطح درآمد و رفاه مردم و بهبود شرایط کسب وکار ایفا می کنند.

الگوی تعاون بعنوان الگوی اقتصاد مردمی، در خیلی از کشورهای دنیا تجربه شده چونکه توسعه تعاونی ها سبب توزیع عادلانه ثروت و درآمد، ایجاد رفاه اجتماعی و اشتغال پایدار و استفاده از سرمایه های خرد مردمی می شود.

گزارش معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اقدامات انجام شده در بازه شهریور تا اسفند ۱۴۰۰ از تشکیل و ثبت تعاونی های جدید در زمینه کشاورزی، خدماتی، حمل و نقل، فراگیرملی و توسعه و عمران شهرستانی حکایت دارد؛ به نحوی که طی این مدت بیش از ۴ تعاونی توسعه و عمران شهرستانی با عضویت ۵۴۰۰ نفر، بیش از ۱۵ تعاونی حمل و نقل با عضویت ۲۳۶ نفر، ۲۴۰ تعاونی خدماتی با عضویت بیش از ۳۱۹۴ نفر، بیش از ۱۸ تعاونی فراگیر ملی با عضویت ۱۴ هزار و ۳۴۹ نفر و بیش از ۵۰ تعاونی کشاورزی و۶۷ تعاونی توزیعی ثبت و تشکیل شده است.

ایجاد مراکز نوآوری و توسعه تعاون ایران (منتا) از دیگر برنامه ها و اقدامات معاونت تعاون بوده و بیش از ۵ مرکز نوآوری و توسعه تعاون جدید در دولت سیزدهم تشکیل شده است.

تشکیل منتا اولین گام مشترک معاونت تعاون، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون کشور بشمار می رود و یکی از ماموریتهای اساسی آن، پیوند میان بدنه تعاون کشور با صاحبان ایده و نوآوری و آشنایی فعالان نوآوری با موضوع تعاون است.

مراکز منتا، در امتداد طراحی مفهوم نوآوری در تعاون و بهره برداری صحیح از ایده های نوین در جهت موفقیت روند کسب وکار بخش تعاون فعالیت می نمایند.

از دیگر اقدامات ویژه معاونت امور تعاون در دولت سیزدهم می توان به پیگیری مطالبات چندین ساله پرسنل شاغل در تعاونی های سهام عدالت اشاره نمود که برمبنای آن قرار شد ۷۵ درصد حقوق و مزایای معوق در اسرع وقت پرداخت و ۲۵ درصد مابقی به بعد از انجام حسابرسی موکول گردد.

طرح افزایش ثروت خانوارهای ایرانی بوسیله گسترش سهم بخش تعاون برمبنای توزیع سهام عدالت که از همان روزهای شروع طرح به سهام عدالت معروف شد را می توان تنها نهاد برجای مانده از روزگاری دانست که کشور فرصت واگذاری بنگاههای بزرگ دولتی به مردم را پیدا کرده بود.

عدم پایبندی مسئولان به محور قرار دادن تعاون طی این سالها از یکسو و بی میلی به واگذاری واقعی امورات اقتصادی کشور به مردم از طرف دیگر وضعیت نامناسبی را برای سهام عدالت پدید آورده و به همین دلیل باز طراحی سهام عدالت بر محور بخش تعاون و ایجاد بستر واقعی برای مالکیت و مدیریت بنگاههای ذیل اصل ۴۴ از برنامه های اساسی این معاونت در دوران پیش رو است.

یکی دیگر از اقدامات معاونت تعاون در طول این مدت، تهیه بسته راه اندازی ۵۰۰ هزار واحد مسکونی با بهره گیری از ظرفیت تعاونی های مسکن، پیگیری تحویل و بهره برداری از واحدهای باقی مانده مسکن مهر و مشارکت در اجرای قانون جهش تولید مسکن بوده است.

طرح جهش مسکن، برنامه دولت برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور است تا از این طریق مشکل مسکن آحاد جامعه برطرف شود.

آنطور که وزیر راه و شهرسازی گفته در این طرح، زمین بطور رایگان در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و مالکیت زمینهای دولتی جهت ساخت مسکن به وزارت راه و شهرسازی منتقل می شود.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، پیگیری تخفیف های بیمه و معافیت های مالیاتی تعاونی ها برمبنای قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، پشتیبانی از ۲۲۰ شرکت تعاونی برای حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی، ایجاد داشبورد مدیریتی سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون و پیگیری اعطای تسهیلات به بالای ۱۰۰ اتحادیه و شرکت تعاونی از دیگر اقدامات انجام شده معاونت امور تعاون وزارت کار در طول این مدت بشمار می رود.

منبع:

1401/03/03
22:31:51
0.0 / 5
332
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری