سازه های بتنی ضدزلزله در کشور تولید شد

سازه های بتنی ضدزلزله در کشور تولید شد

به گزارش ارتباط با مشتری، یکی از شرکتهای فناور با استفاده از نانو فناوری سیستم های بتنی برای ساخت سازه ها را به تولید رساندند که از قابلیت مقاومت بالا در مقابل زلزله برخوردار می باشند.


عرفان ذالفغاریان، مسؤول تولید و اجرای سیستم های بتنی این شرکت فناور در گفتگو با ایسنا، تولید سیستم های سبک بتنی را از محصولات این شرکت دانش بنیان دانست و اظهار داشت: این سیستم پیش ساخته بتنی در تیپ ویلاسازی، فوندانسیون های آن در دو روز و در تیپ تجهیز کارگاهی فونداسیون ها در یک نصف روز نصب می شوند و قطعات اصلی خانه هم در سه روز نصب می شوند. سگمنت های بتنی دارای ابعاد ۳ متر ارتفاع، ۶ متر عرض و ۱.۲ متر پایه هستند. تولید در کارخانه انجام شده و زمانی که سفارش نهایی شد، قطعات با استفاده از جرثقیل بر روی تریلی قرار می گیرند و جهت راه اندازی خانه به محل پروژه ارسال می شوند.
وی افزود: وزن کم بلوک های این شرکت سبب کاهش وزن ساختمان و نیروی مؤثر زلزله شده و هم زمان و هزینه اجرای کار را تقلیل می دهد.
ذالفغاری اظهار نمود: بلوک های بتنی این شرکت به علت طراحی پوسته ای به ضخامت ۷.۵ سانتی متر و در نظر گرفتن فضای عایق هایی همچون پشم سنگ، عایق صوت، باعث کاهش اتلاف انرژی در فصل زمستان و ورود گرما به خانه در فصل تابستان می شود. به علت استفاده از قطعات جداگانه در سازه، صوت به صورت مستقیم انتقال نمی یابد.
محقق این شرکت فناور با اشاره به اینکه در ساختار این بتن از نانو مواد استفاده شده است، اظهار نمود: استفاده از مواد نانویی باعث کاهش وزن و افزایش مقاومت آن در مقابل زلزله شده، ضمن آنکه دارای خواص آبگریزی این بتن ها شده است.
ذالفغاری با اشاره به اینکه این محصول دارای مجوز از جانب مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی است، خاطرنشان کرد: آزمایش های انجام شده بر روی این بتن نشان داده است که محصول نهایی دارای بالاترین مقاومت در مقابل زلزله است، ضمن آنکه سرعت بالایی برای نصب دارد، بگونه ای که زمان نصب سازه ای به مساحت ۱۱۵ متر در دو طبقه، ۷ ساعت خواهد بود.
به نقل از ایشان، این محصول در شرایط بحران برای ساخت سرپناه قابل استفاده می باشد.




منبع:

1401/08/19
11:55:51
0.0 / 5
203
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری