یك وكیل دادگستری:

افزایش جریمه ها کاهش تخلفات رانندگی را بدنبال دارد

افزایش جریمه ها کاهش تخلفات رانندگی را بدنبال دارد

به گزارش ارتباط با مشتری، یک وکیل دادگستری اظهار داشت: افزایش نرخ جریمه های رانندگی، بازدارندگی از تخلفات رانندگی را بدنبال دارد.حمیدرضا محمدی در گفت و گو با ایسنا درباره ی افزایش جرایم رانندگی که بتازگی تصویب شده است، اظهار داشت: این مساله (تصادفات رانندگی و جرایم آن) دارای اهمیت جدی است و باید این مساله پیگیری تا حل شود. باید بررسی شود که در تصادفات رانندگی، آیا راننده مقصر است یا خودروسازها یا جاده ها یا همه عوامل دخیل اند؟ تا آنجا که می دانم جاده ها گرفتار ایراد جدی نیستند، هرچند در بعضی جاها مثل برخی روستاها جاده ها نامناسب هستند.

وی اضافه کرد: درباب خودرو ها نیز گرفتار مشکل هستیم برای اینکه یکی از خودروهایی که کشته های زیادی در تصادفات دارد، خودرویی مثل پراید است؛ پس خودروسازها هم مقصرند.

وی اشاره کرد: بزرگترین عامل تصادفات اساسا عامل انسانی است که پلیس مکررا آنرا اعلام می کند. آن چه گفته می شود تا ۹۰ درصد خود راننده ها در تصادفات رانندگی مقصرند. عواملی مانند آمار بالای تصادفات و حوادث منجر به فوت، عدم تناسب جرایم قبلی با روند افزایش تورم و... در افزایش جریمه های رانندگی صحیح و درست است برای اینکه اگر رانندگان بدانند تخلفات رانندگی مجازات شدیدی دارد اساسا اینطور اتفاقات رخ نمی دهد؛ پس افزایش نرخ جریمه های رانندگی، بازدارندگی از تخلفات رانندگی را بدنبال دارد.

وی اضافه کرد: راه حل درست به جهت اینکه تصادفات وتخلفات رانندگی کم شود این است که فرهنگ رانندگی بالاتر رود؛ برای اینکه اغلب مردم قوانین رانندگی را رعایت نمی کنند و به قوانین احترام نمی گذارند؛ پس این مشکل، مشکل فرهنگی است و برای حل آن باید روی فرهنگ مردم کار شود. باید قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در مدارس آموزش داده شود. قسمتی از پول جریمه های رانندگی که بالا رفته بهتر است صرف فرهنگ سازی شود.

این وکیل دادگستری با تاکید براینکه محل مصرف پول جرایم مهمست و این پول باید در فرهنگسازی صرف شود، اظهار داشت: بطورمثال یکی از کارهای قشنگ پلیس این بود که به کودکان می گفت شما همیار پلیس هستید و در مدارس لباس پلیس به آنها داده می شد و وقتی کودکان در ماشین بودند به والدین خود در حین رانندگی تذکر می دادند. اینها قسمتی از فرهنگسازی است. یکی دیگر از مشوق ها می تواند این باشد که اگر فردی ۶ ماه تخلف رانندگی نداشته باشد، امتیاز به او داده می شود.

محمدی اشاره کرد: سه عامل مهم و جدی همچون عامل انسانی، خودرو و جاده در تصادفات نقش دارند که هر کدام از این عوامل به بخش های بیشتری تقسیم می شوند. بطورمثال برای عامل انسانی، بازدارندگی بجهت عدم جریمه، نقش مهمتر را فرهنگ رانندگی دارد که ما به اولی توجه می نماییم و نسبت به دومی که مهمتر است بی توجه هستیم؛ پس اصل گرفتن جریمه بیشتر درست است اما نگاه به نکات مهمتر چون فرهنگ سازی و ساخت وسایل مناسب و جاده های امن باید بیشتر شود و هزینه کرد این جرایم را باید بیشتر هوشمندانه انتخاب نمود و عملکرد بطورمثال بخشی جهت فرهنگسازی و بخشی برای نظارت بر خودروسازها و بخشی برای ساخت جاده های امن هزینه شود.

منبع:

1403/01/10
14:44:53
0.0 / 5
145
تگهای خبر: آموزش , تورم , هزینه , وام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری