ثبت نام آزمون استخدامی 17 شهریور صورت می گیرد

ثبت نام آزمون استخدامی 17 شهریور صورت می گیرد

به گزارش ارتباط با مشتری، دبیر هشتمین دوره آزمون استخدامی بخش خصوصی اظهار داشت: ۱۷ شهریور ثبت نام آغاز و به مدت ۱۰ روز ادامه می یابد. تاریخ برگزاری آزمون هم هفته نخست مهر است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، سال جاری هشتمین دوره آزمون استخدامی بخش خصوصی برگزار می گردد. این آزمون فرصت شغلی بوجود آورده و کارجویان را به کارفرمایان به دنبال نیروی کار معرفی می کند. علی خان گرگانی، دبیر هشتمین دوره آزمون استخدامی بخش خصوصی در رابطه با زمان ثبت نام آزمون سال جاری به مهر اظهار داشت: ۱۷ شهریور ثبت نام هشتمین آزمون استخدامی آغاز خواهد شد و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.
وی اضافه کرد: تاریخ برگزاری آزمون هم هفته نخست مهر خواهد بود.
گرگانی در رابطه با چرایی تغییر تاریخ ثبت نام اظهار نمود: تاریخ ثبت نام از تیر ماه به شهریور ماه محول شد چونکه محتوای آزمون ها برای عرضه کار کیفی بهتر روی کارنامه ای که بعد از آزمون صادر می شود هم برای مخاطبان و هم شرکت ها مطالعه بازنگری مجدد شد.
پیش بینی پذیرش ۴۵ درصدی
دبیر هشتمین آزمون استخدامی بخش خصوصی پیشبینی کرد: بر مبنای برنامه ریزی سال جاری پیشبینی می شود ۱۵۰ هزار شرکت کننده داشته باشیم و از این آمار حداقل ۴۰ تا ۴۵ درصد پذیرش می شوند و به ۳۰۰ شرکتی که درحال امضا تفاهمنامه با آنها هستیم، معرفی می گردند.
گرگانی در رابطه با سخنان خود در رابطه با برنامه های آزمون اعلام نمود: مقرر است در این خصوص با حضور مدیران یا معاونان منابع انسانی شرکتهای مختلف بزرگ و متوسط، چند گردهمایی و رویداد برگزار گردد که از هفته پایانی تیر آغاز و تا پایان مرداد ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: این امر کمک می نماید اطلاعات دقیق تری از نیازهای شغلی شرکت ها به دست آمده و متناسب با این نیازها بتوان کارجویان را به کارفرمایان معرفی نمود.
ضرورت برگزاری آزمون کاریابی
دبیر هشتمین آزمون استخدامی بخش خصوصی، اظهار داشت: اگر مجموعه ای بتواند غربالگری اولیه داشته باشد و آزمون استانداردی از متقاضیان شغلی برگزار کند و بتواند افراد را باکیفیت بهتری به سازمان ها و شرکت ها معرفی نماید برای این شرکت ها مطلوب است. هم اکنون فرایند جذب و استخدام و انتخاب نیروی کارآمد برای سازمان ها و شرکت ها بسیار وقت گیر و هزینه بر است.
وی اظهار نمود: تلاش می شود تا با گرفتن آزمون و مصاحبه های پس از آن، متناسب با سطوح شغلی که مقرر است در آن معرفی شوند این نیازها تا حدودی مرتفع شوند.
گرگانی با اشاره به اینکه به دنبال اعتمادسازی هستیم که آزمون استاندارد بوده و کارنامه کشوری صادر می شود، اظهار داشت: تلاش می شود بهترین شغل متناسب با خواسته ها برای کارجویان پیدا شود.
هزینه ثبت نام
دبیر هشتمین آزمون استخدامی بخش خصوصی در رابطه با هزینه این آزمون اظهار داشت: در تلاش هستیم تا هزینه آزمون کاهش پیدا کند و منابع مالی مورد نیاز بخشی از دولت و شرکتهای خصوصی دریافت شود. درحال مذاکره و تفاهم با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هم وزارت صنعت، معدن و تجارت هستیم.
وی اظهار داشت: تلاش داریم از افراد جویای کار یا پولی گرفته نشود یا حداقل ها گرفته شود.
معرفی شغل متناسب با شخصیت افراد
در هفتمین دوره آزمون استخدامی، آزمون شخصیت شناسی انجام شد. این آزمون دارای ۶ مرحله تست های دیسک (DISC)، MBTI، نئو، هوش هیجانی (EQ) بار-آن معروف ترین تست هوش هیجانی، گادنر و… بود.
گرگانی در رابطه با آزمون های روان شناختی هم اظهار داشت: تعداد آزمون ها روان شناختی کاهش پیدا کرده و برای هر دسته شغلی حداقل ۲ و حداکثر ۳ آزمون روان شناختی برگزار می شود.
دبیر هشتمین دوره آزمون استخدامی خاطرنشان کرد: در بازبینی انجام شده در سالجاری، بین آزمون روان شناختی و رسته های شغلی ارتباط به وجود آمد. هدف این بود که مابین توانمندی های تخصصی افراد و شخصیت آنها ارتباط برقرار شود. ازاین رو ما بین آزمون های تخصصی و روان شناختی و همینطور آزمون های تخصصی، مهارتی و دانشی ارتباط ایجاد کردیم.
وی اضافه کرد: کارنامه صادر شده دارای ۳ وجه است؛ اولین وجه، مبتنی بر دانش است، دیگری مبتنی بر مهارت و در نهایت مبتنی بر شخصیت است. در انتها هم یک پروفایل کامل به افراد داده می شود؛ این که هر یک از افراد در آزمون شخصیتی، مهارتی و دانشی چه عملکردی داشته اند. در نهایت هم پیشنهاد ما به افراد در انتخاب شغل آنها چیست.
دبیر هشتمین دوره برگزاری آزمون استخدامی با اشاره به اینکه مقرر است در آزمون سال جاری پروفایل جامعی به شرکت کنندگان داده شود، اظهار داشت: در سالهای گذشته بین آزمون های تخصصی و روان شناختی ارتباطی وجود نداشت و دو آزمون مجزا برگزار می شد در حالیکه میتوان آنها را بهم پیوند زد. در جهان هم به همان اندازه که به آزمون مهارتی و دانشی اعتبار می دهند برای آزمون روان شناختی هم اعتبار قائل هستند. هر فردی به جهت اینکه در شغلی موفق باشد به هر ۳ حوزه نیاز دارد.


منبع:

1403/04/14
20:09:06
0.0 / 5
107
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری