تفاوت پشتیبانی از اقشار لطمه پذیر در دولت سیزدهم با دوازدهم

تفاوت پشتیبانی از اقشار لطمه پذیر در دولت سیزدهم با دوازدهم

ارتباط با مشتری: سال 1392 در حالی سبد کالایی بین اقشار کم درآمد توزیع شد که برنامه ای وجود نداشت و کرامت انسانی نادیده گرفته شد. این امر در دولت سیزدهم ساماندهی شده و در قالب کالابرگ الکترونیک انجام شد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، در حدود دو سال اخیر دولت سیزدهم در امتداد پشتیبانی از اقشار لطمه پذیر و کم درآمد طرح کالابرگ الکترونیکی را راه اندازی نمود که توزیع کالاها با مبنا قرار دادن قیمت کالاهای اساسی در اردیبهشت ۱۴۰۱ است که در ۲۲۰ فروشگاه زنجیره ای و غیرزنجیره ای در سراسر کشور قابل تهیه است.
تصمیم دولت سیزدهم برای اجرائی کردن طرح کالا برگ الکترونیک با موجی از هجمه ها مواجه بود. این رسانه ها با تعابیری همچون گداپروری، سیستم کمیته امدادی، بازگشت به گذشته، احیای کوپن و… آنرا مورد هجمه قرار دادند.
گفتنی است با رجوع به چند سال قبل و نحوه توزیع سبد کالایی در دولت یازدهم شلختگی نحوه توزیع و زیر سوال رفتن کرامت انسانی قابل نمود است. بهمن سال ۱۳۹۲ دولت تدبیر و امید طرح توزیع سبد کالاهای اساسی را به اجرا گذاشت. این طرح در اجرا چنان ناهماهنگ و ضعیف بود که دو کشته داد.
توزیع سبد کالاهای اساسی به مردم، با روشی که انجام شد انتقادهای بسیاری را در داخل و خارج از کشور بدنبال داشت. زمان پخش این بسته کالایی در روزهای دهه فجر آن سال و ایجاد صف های طویل برای دریافت آن، سبب سوءاستفاده دشمنان گردید بطوریکه وندی شرمن، معاون وزیر خارجه سابق آمریکا در اظهاراتی گستاخانه گفت «شما در اخبار دیدید که ایران اخیراً بطور قابل مشاهده ای غذا بین مردم فقیر جامعه اش توزیع کرده تا نشان دهد کاهش هدفمند و محدود تحریم ها تأثیر مستقیم بر مردم این کشور داشته است…».
سخنگو دولت نهم و دهم هم اظهار کرد، توزیع سبد کالا از طرف دولت تدبیر و امید اقدامی شکست خورده و ناموفق است که روش کار تحقیرآمیز بوده و خوراک رسانه ای برای بیگانگان فراهم نمود.
به هر روی، باتوجه به تجربه کسب شده دولت سیزدهم در کنار کمک معیشت نقدی، این فرصت را در اختیار اقشار کم درآمد قرار داد تا ضمن حفظ شأن انسانی افراد کالاها با قیمت کمتر در فروشگاه های سراسر کشور توزیه و به دست مردم برسد.

1403/04/17
12:20:52
0.0 / 5
106
تگهای خبر: جامعه , درآمد , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری