در آیین افتتاح كارخانه فولاد كاوه اروند؛

جهانگیری: راهی جز افزایش تولید و سرمایه گذاری برای اشتغال زایی وجود ندارد

جهانگیری: راهی جز افزایش تولید و سرمایه گذاری برای اشتغال زایی وجود ندارد

ارتباط با مشتری: معاون اول رییس جمهور با اشاره به تاكید مقام معظم رهبری در خصوص نافذالكلمه بودن ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی، اظهار داشت: برای تحقق این امر لازم است كه ستاد از اختیارات متناسب برخوردار باشد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری عصر دوشنبه(۲۰ آذر) در آیین افتتاح كارخانه فولاد كاوه اروند، تصریح كرد: برای این كه تصمیمات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی موثر واقع شود، این ستاد باید بتواند امر و نهی كند.
معاون اول رییس جمهور با قدردانی از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به خاطر احداث كارخانه فولاد كاوه اروند، خاطرنشان كرد: خوشبختانه نهادهای زیرمجموعه دفتر مقام معطم رهبری همكاری مناسب و موثری با دولت دارند.
جهانگیری ادامه داد: همه ما در یك مسیر واحد هستیم كه این مسیر، خدمت به مردم و پیش بردن اهداف نظام اسلامی است.
وی اضافه كرد: امروز نظامی در ایران حاكم است كه قادر است مشكلات مردم را حل كرده و دغدغه های جامعه را مرتفع سازد و اساسا تعریف كارآمدی نظام اسلامی هم این است كه قادر باشد هر روز كه می گذرد گرهی از مشكلات مردم بگشاید.
معاون اول رییس جمهور در ادامه با اشاره به جهت گیری اصلی اقتصاد مقاومتی تصریح كرد: اقتصاد مقاومتی یعنی آن كه اداره اقتصاد كشور به نحوی باشد كه بتوان به چالش های پیش روی كشور پاسخ داد و مشكلات مردم را حل وفصل كرد و در عین حال اقتصاد از درجه ای از استقامت و قدرت برخوردار باشد كه در برابر تكانه های بیرونی كه علیه نظام تولید می شود، دچار صدمه جدی نشود.
وی ادامه داد: این كه اقتصاد كشور در برابر تكانه ها هیچ آسیبی نبیند ممكن نیست چون كه اقتصاد هر كشوری به اقتصاد جهانی متصل است و ما باید با اجرای اقتصاد مقاومتی كاری كنیم كه در برابر تكانه های بیرونی، شالوده اقتصاد صدمه نبیند و مردم احساس كنند كه زندگی آن ها با مشكل جدی مواجه نشده است.
جهانگیری اظهار داشت: در مقطع فعلی دو مبحث اصلی در دستور كار قرار داد؛ یكی از این موضوعات این است كه بعد از گذشت سال ها از انقلاب اسلامی، در آستانه ۴۰ سالگی جمهوری اسلامی بتوانیم به نقطه ای برسیم كه هیچ كس در كشور، شب سر گرسنه بر زمین نگذارد و بتواند از حداقل ها برخوردار باشد.
معاون اول رییس جمهور افزود: باید حد و حدودی را برای حداقل درآمد خانوار تعریف كنیم و اعلام كنیم كه اگر كسی درآمد و دریافتی پایین تر از میزان تعیین شده دارد، می تواند به نهادهای مسئول رجوع كند و مابه التفاوت تا میزان حداقل تعیین شده را دریافت كند و این میزان باید هر سال متناسب با میزان تورم رشد داشته باشد.
وی اضافه كرد: دولت این برنامه را شروع كرده و برای كسانی كه تحت پوشش نهادهای رسمی هستند، میزان دریافتی را ۳. ۶ برابر افزایش داده تا این افراد بتوانند با دریافت مستمری و با دریافت یارانه نقدی، رقم مناسبی برای اداره زندگی داشته باشند و در بودجه سال ۹۷ كل كشور هم چند هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده تا اگر افرادی كه كمتر از میزان حداقل تعیین شده دریافتی دارند، بتوانیم به آنها پرداخت كنیم.
معاون اول رییس جمهور دومین مبحث پراهمیت كه در دستور كار دولت قرار دارد را، اشتغال زایی در كشور عنوان نمود و اظهار داشت: اشتغال زایی همواره در دستور كار بوده و باید بدانیم كه برای تولید اشتغال راهكاری بجز افزایش تولید و سرمایه گذاری وجود ندارد و كسانی كه راه های دیگر را تجویز می كنند، با اشتغال زایی و تولید فرصت های شغلی آشنا نیستند.
وی ادامه داد: ظرفیت و گنجایش اقتصاد كشور برای اشتغال زایی عددی مشخص است و نباید از اقتصاد كشور بیش از ظرفیت و گنجایش آن انتظار داشته باشیم و اگر می خواهیم كه اشتغال زایی بالا داشته باشیم باید به دنبال بزرگ كردن اقتصاد و افزایش ظرفیت آن باشیم و پیش نیاز آن این است كه همه به دنبال حل مسائل كشور باشند و كمك كنند تا شرایط بزرگ شدن اقتصاد فراهم گردد.
جهانگیری با یادآوری سخنان مقام معظم رهبری در ابتدای سال جاری در خصوص ضرورت افزایش تولید و اشتغال، تصریح كرد: نباید در این زمینه به دنبال بازخواست دیگران باشیم بلكه هر كس باید از خود بپرسد كه برای اشتغال و تولید كشور چه كاری انجام داده است. هر كس باید از خود سوال كند كه آیا شرایط سرمایه گذاری را فراهم نموده و یا سرمایه گذاران را فراری داده است. آیا برای امنیت سرمایه گذاری كاری انجام داده و یا امنیت سرمایه گذاری را از بین برده است. آیا از بخش خصوصی حمایت كرده و یا مانع برای بخش خصوصی بوجود آورده است.
معاون اول رییس جمهور اضافه كرد: لازمه اشتغال زایی در كشور این است كه محیط مناسب، منابع، مدیر و زمینه فعالیت فراهم باشد و همه باید مشاركت كنیم تا سرمایه گذاران میل به فعالیت داشته باشند.1396/09/22
00:26:33
5.0 / 5
4364
تگهای خبر: اشتغال زایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری