عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار بررسی كرد

روش های افزایش درآمد دولت

روش های افزایش درآمد دولت

به گزارش ارتباط با مشتری به اعتقاد عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار راه جبران كسری بودجه دست اندازی به سبد مصرفی خانوار نیست. او صادرات خودرو و جذب گردشگر را به عنوان راههای افزایش درآمد دولت پیشنهاد می دهد.علی اصلانی در گفت وگو با ایسنا، با تاكید بر لزوم شفاف سازی بودجه و درمیان گذاشتن صادقانه آن با مردم، اظهار نمود: در تمام كشورها بودجه وضع می شود، دولتها با مردم خود صادقند و گزارشها را به صورت شفاف عرضه می كنند و ما هم باید چنین رویه ای را در پیش بگیریم.

وی ادامه داد: امروز به علت همین شفاف سازی، درآمد ماهانه یك خانواده در تركیه از پنج میلیون تومان به بیش از ۱۰ میلیون تومان رسیده كه نشان داده است قدرت خرید مردم بسیار بالا رفته و نرخ بیكاری پایین است چون تورم آنها به صفر نزدیك شده است. ماهانه ۴۲ میلیون توریست به این كشور سفر می كنند و درآمد گردشگری یكی از مهمترین منابع درآمد ارزی تركیه به حساب می آید.

عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار بر ضرورت مدیریت بودجه تاكید و تصریح كرد: ۱۵ سال قبل خیلی از كارشناسان اخطار دادند كه اگر ساختار اقتصاد با شرایط فعلی ادامه یابد ظرف چند سال آینده به نقطه ای می رسیم كه ركود و تورم به كشور تحمیل می گردد. امروز شرایط به نحوی است كه اگر دولت بخواهد پول را از جامعه جمع كند، ركود حاكم می گردد و اگر پول به جامعه تزریق كند، تورم بالا می رود.

اصلانی از بی آبی، صندوق های بازنشستگی و بیكاری بعنوان سه اَبر مشكل كشور در سه سال آینده نام برد و اضافه كرد: سدهای كشور یكی بعد از دیگری در حال خالی شدن است و خشكسالی برخی استانها وخشك شدن دریاچه ها هم مزید بر علت شده است كه نشان داده است باید معضل بی آبی را جدی بگیریم.

این مقام مسئول كارگری اضافه كرد: عده ای بر این باورند كه با عنایت به آنكه درآمد دیگری جز نفت نداریم بهترین راهی كه می تواند كسری بودجه دولت را جبران كند، افزایش حامل های انرژی است در صورتی كه اینطور نیست.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا افزایش حقوق و دستمزد در جلوگیری از فشار روانی و اثرات افزایش قیمت حامل های انرژی موثر و راهگشا است؟ اظهار داشت: این افزایش كمكی نمی كند چون در هر حال قیمت تمام اقلام اعم از خوراك، مسكن، درمان، آموزش و سوخت بالا می رود و افزایش حقوق جوابگوی افزایش قیمت در تمام بخشها نیست.

عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار تصریح كرد: افزایش حقوق و دستمزدها زمانی اثربخش است كه برای جبران كسری به اقلام سبد مصرفی دست درازی نكنیم و بعنوان مثال صادرات خودرو یا جذب گردشگر را بعنوان راههای افزایش درآمد در پیش بگیریم. 

1396/10/13
14:16:51
5.0 / 5
4582
تگهای خبر: تورم , قیمت , درآمد , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری