معاون وزیر تعاون در نشست خبری مطرح كرد:

فراخوان استفاده از تسهیلات اشتغال برای جوانان روستایی

فراخوان استفاده از تسهیلات اشتغال برای جوانان روستایی

ارتباط با مشتری: معاون وزیر تعاون با اشاره به آمادگی پرداخت تسهیلات اشتغال با نرخ سود ۶ درصد برای جوانان مناطق روستایی، از تاسیس ۵۰۰ تعاونی در ۱۰ ماهه امسال در قالب طرح روستا - تعاون اطلاع داد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، سید حمید كلانتری در نشست خبری با اشاره به عملكرد ۱۰ ماهه بخش تعاون امسال گفت در ۱۰ ماهه اول امسال ۳ هزار و ۸۶ تعاونی تشكیل شد و به ثبت رسید و فعالیت خویش را شروع كرده اند كه نزدیك به ۶۱ درصد این تعاونی ها در حوزه تعاونی های تولیدی و خدمات فعالیت دارند.
وی با اشاره به اینكه ۸۱۸ تعاونی در حوزه كشاورزی، ۵۸۴ تعاونی در بخش صنعتی و ۳۱۶ تعاونی چند منظوره امسال تاسیس شده اند درباره تعاونی های تامین نیاز تولیدكنندگان اظهار داشت: این تعاونی ها برای تولید یك رشته از محصولات همسان یا متناسب تشكیل می شوند به طوریكه بین ۴۰ تا ۵۰ تعاونی با تولیدات همسان می توانند یك تعاونی تامین نیاز تشكیل دهند.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: هم اكنون یك هزار و ۴۰۷ عضو در قالب ۴۵ تعاونی بزرگ فعالیت می نمایند كه برای ۹۲۳ نفر اشتغال بوجود آمده است.
كلانتری ادامه داد: در حوزه تعاونی های دانش بنیان نیز، ۱۴۸ شركت تعاونی دانش بنیان با عضویت ۲ هزار و ۱۷۶ نفر و فرصت شغلی ۲ هزار و ۲۵ نفر بوجود آمد.
پوشش ۱۵۳۷ تعاونی در قالب طرح روستا-تعاون او همینطور از پوشش یك هزار و ۵۳۷ تعاونی در قالب طرح روستا - تعاون در ۱۰ ماهه اول امسال اطلاع داد و اضافه كرد: نزدیك به ۵۰۰ تعاونی در قالب این طرح تاسیس شدند و یك هزار و ۳۷ تعاونی كه از گذشته وجود داشتند برای توسعه و تامین سرمایه در گردش تسهیلات دریافت نمودند.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: ۹۰۵ میلیون تومان به صورت میانگین به ازای هر تعاونی تسهیلات دریافت نمودند كه این میزان به ازای هر نفر ۴۱ میلیون تومان است كه در هر تعاونی به صورت متوسط ۳۲ نفر شاغل شدند.
كلانتری عنوان كرد: به همه جوانان تحصیلكرده روستایی سفارش می كنم در صورت بهره مندی از مزایای روستایی همچون امكانات كشاورزی، در حوزه صنایع دستی، فرش و سایر امكانات جهت استفاده و بهره مندی تسهیلات اشتغال اقدام نمایند.
وی با اشاره به اینكه جلوگیری از مهاجرت و تولید شغل در كانون روستاها از اهداف تسهیلات اشتغال روستایی است اظهار داشت: ما با استفاده از توانمندسازی و آموزش هایی فنی و حرفه ای آمادگی داریم از جوانان حمایت نماییم و جوانان می توان از تسهیلات اشتغال با نرخ ۶ درصد استفاده كنند.
كلانتری تصریح كر: این تسهیلات در سال آینده هم ادامه پیدا می كند و ۴ بانك عامل توسعه تعاون، پست بانك، صندوق كارآفرینی امید و بانك كشاورزی در این زمینه فعال خواهند بود.
تخصیص ۱۴۳۳ میلیارد برای تامین سرمایه در گردش تعاونی ها
وی ادامه داد: یك هزار و ۵۰۰ تعاونی مشكل دار داریم كه یك هزار و ۴۳۳ میلیارد تومان برای تامین سرمایه در گردش در اختیار این تعاونی ها قرار دادیم.
كلانتری با تاكید بر این كه تعاونی ها امروز می توانند به محلی برای تولید كسب و كارهای اجتماعی تبدیل شوند، اظهار داشت: در سال ۹۷ در نظر داریم تعاونی های اجتماعی را با تمركز بر تقویت تعاونی های زنان بخصوص تعاونی های مشاغل خرد و خانگی را تحت پوشش قرار دهیم.
وی خاطرنشان كرد: ۱۰ هزار تعاونی زنان در كشور داریم كه ۱۲۶ هزار نفر عضو دارند و ۱۱۷ هزار نفر هم اشتغال بوجود آمده است.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت تعاونی های دانشجویی هم عنوان كرد: در دانشگاه ها این تعاونی ها می توانند توسط دانشجویان محصل در یك رشته تحصیلی تشكیل شوند و با استفاده از ظرفیت های دانشگاه در حین تحصیل به فعالیت های تولیدی و خدماتی در رابطه با رشته تحصیلی خود بپردازند كه این مورد سبب می گردد فارغ التحصیلان پس از پایات دوره تحصیل، وارد كسب و كار شوند. در این زمینه از همه مدیریت دانشگاه ها انتظار داریم به طرح تاسیس تعاونی های دانشجویی همت گمارند.
كلانتری درباره ساماندهی دستفروشان در قالب تعاونی تصریح كرد: این اقدام باید با همكاری چند نهاد همچون شهرداری، وزارت كشور و وزارت تعاون صورت گیرد. در این زمینه مذاكرات قابل قبولی با معاونت برنامه ریزی و اقتصادی شهرداری صورت گرفته است.

1396/11/20
21:48:50
5.0 / 5
4851
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری