معاون ستاری:

امكان اشتغال ۴ و نیم میلیون دانشجو وجود ندارد، عامل مشكلات كشور مردمند

امكان اشتغال ۴ و نیم میلیون دانشجو وجود ندارد، عامل مشكلات كشور مردمند

ارتباط با مشتری: معاون سیاستگذاری معاونت علمی فناوری رئیس جمهور، اظهار داشت: مهمترین عامل مشكلات كشور سبك زندگی عمومی مردم است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، مهدی الیاسی معاون سیاستگذاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری در همایش «مدیریت، توسعه و اشتغال» در دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: اساساً اقتصاد ایران به علت مبتلا شدن به بیماری مزمن، امكان تولید شغل برای ۴.۵ میلیون دانشجو را ندارد.
وی ادامه داد: در سبك زندگی فعلی ایرانی ها، نیاز به اشتغال پیشرفته وجود ندارد، وقتی هنوز راهكار ما برای حل آلودگی هوا، تعطیل كردن مدارس، دانشگاه ها و ادارات است، دیگر نیازی به آموزش های دانشگاهی و اشتغال با استفاده از تحصیلات عالی نداریم.
معاون سیاستگذاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری اضافه كرد: در هیچ جای دنیا، دولت هر شب هفته زباله ها را جمع آوری نمی كند؛ معمولاً یك یا دو شب در هفته در كشورهای پیشرفته زباله ها جمع آوری می شود، چون كه مردم با استفاده از كاهش تولید زباله و كاهش استفاده از كالاهای مصرفی و سایر روش های تكنولوژیك، میزان زباله خویش را كم كرده اند. همینطور در هیچ جای دنیا از آب شرب تصفیه شده برای باغبانی و شستشوی خودرو استفاده نمی شود؛ با این وضعیت دیگر نیازی به دانشگاه برای اشتغال نداریم. این در شرایطی است كه در همه دنیا این گونه چالش ها، فرصت اشتغال بوجود می آورد.
الیاسی خاطرنشان كرد: ما جامعه مسئولی نیستیم، اگر جامعه مسئولی بودیم، تعداد زیادی شغل در جهت حفظ محیط زیست تولید می شد. در كشورهای پیشرفته دنیا، صنعت دیگر اشتغال تولید نمی كند، چون كه تولید صنعتی، آلاینده ترین روش اشتغال در دنیاست.
وی با تاكید بر اینكه ظاهر حاكمان، باطن جامعه است، تصریح كرد: ما مشكل سبك زندگی داریم و تا زمانی كه این مشكل حل نشود، مشكل اشتغال هم حل نخواهد شد.
معاون سیاستگذاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری اضافه كرد: امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت به این نتیجه رسید كه مشكل خودرو با افزایش تعرفه واردات آن برطرف می گردد ولی بارها این روش را آزموده ایم و هر بار هم با مشكل برخورده ایم. نیاز داریم كه فریاد بزنیم «باید سبك مدیریت دولتی و سبك زندگی عمومی» را تغییر دهیم.
الیاسی تصریح كرد: دانشگاهیان از اینكه نقش قهرمان تغییر را بازی كنند، می ترسند.

1396/12/01
16:14:23
5.0 / 5
5786
تگهای خبر: اشتغال , تولید , شغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری