پس از توقف ۲ هفته ای جلسات؛

تشكیل جلسه شورایعالی كار با دستوركار دستمزد۹۷، احتمال حضور ربیعی

تشكیل جلسه شورایعالی كار با دستوركار دستمزد۹۷، احتمال حضور ربیعی

ارتباط با مشتری: جلسات شورای عالی كار كه از حدود ۲هفته پیش با اعتراض جامعه كارگری و كارفرمایی به مصوبه واریزمنابع درمان تامین اجتماعی به حساب خزانه متوقف شده بود، از امروز با مبحث دستمزد۹۷از سر گرفته می گردد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، طبق قانون كار، حقوق سالانه كارگران و كاركنان مشمول قانون كار، باید با رعایت سه جانبه گرایی (توافق نمایندگان كارگری، كارفرمایی و دولت) و با تصویب شورای عالی كار تعیین شود.
در همین زمینه از نیمه مهرماه جلسات كارشناسی دستمزد با حضور نمایندگان هر سه گروه در وزارت كار برای بررسی ابعاد مختلف وتاثیر گذار در دستمزد شروع شد كه مهمترین مبحث مورد بحث در این جلسات تعیین حداقل هزینه معیشت خانوار بود.
پس از برگزاری چندین جلسه كارشناسی در قالب كمیته دسمتزد، ۲۹ بهمن ماه نخستین نشست رسمی شورای عالی كار برای بررسی توافقات اولیه شركای اجتماعی در جلسات كارشناسی به ریاست معاون وزیر كار برگزار گردید اما به علت اینكه دقیقا در همان روز نمایندگان خانه ملت در جریان بررسی بودجه ۹۷ با پیشنهاد دولت در خصوص واریز سهم درمان تامین اجتماعی به حساب خزانه موافقت كردند، اعضای كارگری و كارفرمایی شورای عالی كار در اعتراض به این مصوبه مجلس، با توجیه اینكه منابع تامین اجتماعی متعلق به كارگر و كارفرما است، جلسه شورای عالی كار را ترك كردند.
از آنجایی كه نشست شورای عالی كار با حضور هر سه ضلع شركای اجتماعی رسمیت دارد، در صورت عدم حضور هر یك از شركا، جلسات این شورا رسیمت نخواهد داشت.
با این حال امروز با گذشت ۲ هفته از توقف این جلسات، مقرر است دویست و هفتادمین نشست شورای عالی كار با حضور اعضای كارگری، كارفرمایی و دولت در محل وزارت كار برگزار گردد.
بر اساس دعوت نامه ارسال شده به اعضای این شورا، مقرر است علی ربیعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی كه رئیس شورای عالی كار هم است، در این نشست شركت نماید.


1396/12/16
18:12:16
5.0 / 5
5267
تگهای خبر: جامعه , كارگر , وزارت كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری