، حمایت از كالای ایرانی،

از ساخته دست كارگر ایرانی حمایت نماییم

از ساخته دست كارگر ایرانی حمایت نماییم

ارتباط با مشتری: به اعتقاد رییس كانون عالی شوراهای اسلامی كار راه برون رفت از معضل بیكاری و ركود بنگاه ها، پشتیبانی از تولید ساخته دست كارگران زحمتكش كشور است.اولیا علی بیگی در گفت وگو با ایسنا، در ارزیابی نام گذاری سال ۱۳۹۷ به نام پشتیبانی از كالای ایرانی، اظهار داشت: چند سالی است كه نامگذاری سال ها از جانب مقام معظم رهبری با مبحث اقتصادی صورت می گیرد و نشان دهنده این است كه سیاست های كلان نظام برای مبحث اقتصاد كه پیش زمینه رفاه جامعه است، اهمیت خاصی قایل است ولی شعار امسال بیشتر دولت، تولیدكنندگان و كارگران را مخاطب قرار داده و باید بیش از دیگران به این نكته توجه نمایند.

وی اضافه كرد: دولت وظیفه دارد تولیدكنندگان را مورد حمایت قرار بدهد و سرمایه گذاری ها را تسهیل كند تا تولیدكننده با خیالی آسوده تولید نماید و نگرانی برای سرمایه گذاری نداشته باشد.

رییس كانون عالی شوراهای اسلامی كار ادامه داد: وقتی بحث كمك به تولید مطرح می شود، همه تصور می كنند كه دولت باید به كارآفرینان نقدینگی تزریق كند در صورتی كه تجربه گذشته نشان داده كه توزیع پول نه تنها به تولید كمك نمی كند بلكه به ایجاد اشتغال هم منجر نمی گردد.

علی بیگی اظهار داشت: دولت مهمترین مسئولیت را در تحقق شعار امسال دارد و باید تولیدكنندگان داخلی را شناسایی كند نه آنهایی كه كار مونتاژ می كنند و واسطه چین و ایران شده اند، بلكه به تولیدكننده داخلی اهمیت بدهد و از كارخانه های داخلی حمایت كند.

او با اشاره به كالاهای مشابه داخلی كه از خارج وارد كشور می شود، اظهار داشت: این امر یا نشانه بی اعتمادی ماست یا تنها به سود نگاه می نماییم. خیلی از تولیدات ما در خارج تولید می گردد ولی با برند ایرانی در بازارهای داخلی توزیع می گردد كه باید با این نگرش مبارزه كرد و دولت تولیدكننده ای را مورد حمایت قرار دهد كه در داخل تولید می كند.

رییس كانون عالی شوراهای اسلامی كار ادامه داد: تولیدكنندگان هم در قبال شعار امسال وظیفه ای دارند. نمی گوییم دنبال سود نباشند ولی نباید همه توجهشان معطوف به سود باشد بلكه باید تلاش كنند با مدیریت و برنامه ریزی به سمت تولید كالاهای با كیفیت حركت كنند و كالای با دوام و با كیفیت را بعنوان یك اصل مورد توجه قرار بدهند چراكه اگر مصرف كننده احساس كند تولید داخلی با تولید خارجی رقابت می كند بطور قطع از جنس ایرانی خرید می كند و به سراغ محصول خارجی نمی رود.

علی بیگی اظهار داشت: اگر امروز می بینیم كه در سطح جامعه بی اعتمادی نسبت به تولید داخلی وجود دارد به علت عدم كیفیت محصول است اما اگر تولیدكننده كیفیت را ارتقاء بدهد مصرف كننده با اشتیاق به سمت مصرف داخلی می رود. در بخش نیروی كار هم، كارگر بعنوان عامل توسعه می تواند در كنار كارفرما به كار تولید بپردازد و وجدان كاری را سرلوحه امور در محیط كار قرار بدهد.

این مقام ارشد كارگری با تاكید بر نقش مردم در پشتیبانی از كالای ایرانی، اظهار داشت: مردم هم با عنایت به شرایط اقتصادی كشور و وضعیت بیكاری جوانان بخصوص تحصیل كردگان باید به این باور برسند كه از تولید ملی حمایت كنند چون كه راه برون رفت از معضل بیكاری و ركود بنگاه ها، پشتیبانی از تولید ساخته دست كارگران زحمتكش كشور است.
سال ۱۳۹۷ از جانب مقام معظم رهبری به نام پشتیبانی از كالای ایرانی نامگذاری شده است. طی سالهای گذشته غالب نامگذاری ها با رویكرد مسایل اقتصادی و توجه به معیشت مردم بوده است. پشتیبانی از كالای ایرانی یكی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی به حساب می آید و بر این اساس تمام آحاد جامعه اعم از مسئولان، تولیدكنندگان، كارگران و مردم بعنوان مصرف كنندگان در قبال تحقق شعار امسال مسئولند.
نهادینه كردن فرهنگ خرید كالای ایرانی و مصرف تولید داخلی ضمن حفظ اشتغال موجود از تعطیلی كارخانه ها، ریزش نیروهای كار و بیكاری جلوگیری كرده و زمینه تقویت و تولید ملی و رونق بازار كار را فراهم می كند، در حالیكه مصرف كالای خارجی، گسترش قاچاق از مبادی ورودی، بیكاری چند میلیون نفری جوانان كشور، تعطیلی كارخانه ها، بروز ناهنجاری های اخلاقی و صدمه های اجتماعی، نارضایتی در جامعه و ركود اقتصادی را به دنبال دارد.1397/01/06
12:37:53
5.0 / 5
5140
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری