مهر خبر می دهد؛

حداقل دستمزد ۲۰ درصد افزایش یافت

حداقل دستمزد ۲۰ درصد افزایش یافت

ارتباط با مشتری: بعد از تشكیل چندین نشست شورای عالی كار با دستور كار دستمزد ۹۷، سرانجام بعد از نشست های مختلف شركای اجتماعی، دستمزد حداقلی بگیران ۲۰ درصد افزایش پیدا كرد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، دستمزد ۹۷ كارگران برای حداقلی بگیران از ۹۲۹ هزار و ۹۳۱ تومان در سال ۹۶ با افزایش ۲۰ درصدی، یك میلیون و ۱۱۵ هزار تومان تعیین شد.
سایر سطوح مزدی در فرودین ماه سال آینده تعیین تكلیف می گردد.
بر این اساس میزان دستمزد حداقلی بگیران با احتساب مبلغ ۱۱۰ هزار تومانی بن كارگری و ۴۰ هزار تومانی حق مسكن یك میلیون و ۲۶۵ هزار تومان برای سال آینده خواهد بود.
بنابراین گزارش، مزدبگیرانی كه حداقل مزد آنها در سال ۹۶ بیش از ۹۲۹ هزار و ۹۳۱ تومان است باید منتظر باشند تا در نیمه نخست فروردین در مورد میزان افزایش مزد آنها در شورای عالی كار تصمیم گیری شود.
قرار است بعد از تعیین تكلیف در مورد مزدبگیران سایر سطوح مزدی در فروردین ماه بخشنامه افزایش دستمزد از جانب علی ربیعی، وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی ابلاغ شود.
لازم به ذكر است امسال مذاكرات مزدی رنگ و بوی متفاوتی نسبت به ادوار گذشته داشت به طوریكه بعد از افزایش اختلافات بین نمایندگان كارگری و كارفرمایی نشست های جداگانه ای از جانب وزیر كار با نمایندگان كارگری و كارفرمایی برگزار گردید تا دیدگاه های طرفین به یكدیگر نزدیك شود.

1397/01/09
11:06:35
5.0 / 5
4686
تگهای خبر: كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری