تورهای خارجی به حراج گذاشته شدند

تورهای خارجی به حراج گذاشته شدند

ارتباط با مشتری: نرخ تورهای خارجی در دور دوم سفرهای نوروزی افت كرد، به صورتی كه رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران اعلام نمود بعضی از این تورها به نصف قیمت فروخته می گردد.


گرانی كاذب تورهای خارجی در آخرین ماه های سال ۹۶ پیش بینیهایی را در ارتباط با ریزش سفرهای خارجی تا ۵۰ درصد به دنبال داشت كه اكنون حرمت الله رفیعی ـ رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ـ با عنایت به حجم سفرهای خارجی در ۱۰ روز گذشته تعطیلات نوروزی، در گفت وگو با ایسنا تایید كرد كه آن پیش بینی ها تا حدی محقق شده و الان آژانس های زیادی با ضرر و زیان تورهای خویش را می فروشند.
به گفته او، حجم سفرها به بلوك غرب یا همان كشورهای اروپایی تا ۵۰ درصد ریزش داشته و این كاهش در مسیرهای نزدیكتر همچون تركیه، ارمنستان، جمهوری آذربایجان و گرجستان هم اتفاق افتاده است.
رفیعی با اشاره به كاهش قیمت در تورهای نوروزی، اظهار نمود: قیمت تورهای خارجی كه تا ۲۰ روز مانده به آغاز تعطیلات نوروز، چند برابر شده بود، اكنون به شدت كاهش پیدا كرده و در بعضی مسیرها به كمتر از نصف قیمت رسیده است. در برخی از مسیرهای هوایی كوتاه خارجی هم دیده ام، بلیت ها را به قیمت ۲۰ هزار تومان برای فروش گذاشته اند. این یعنی آژانسی كه هواپیمای آن مسیر را چارتر كرده موفق نشده صندلی های خویش را بفروشد و درحال زیان دهی است، پس در ایام پایانی تعطیلات آن را به حراج گذاشته است.
وی اضافه كرد: این كاهش قیمت در مسیرهای نزدیكتر بیشتر اتفاق افتاده و مسیرهای دورتر بیشتر با افت مسافر روبرو شده اند تا كاهش قیمت.
رفیعی در عین حالی كه شرایط اقتصادی مردم را از اصلی ترین دلایل بروز این وضعیت دانست، درباره تاثیر شركت های هواپیمایی كه تا پیش از تعطیلات نوروز نرخ بلیت برخی مسیرها را تا سه برابر افزایش داده بودند، اظهار نمود: البته كه شركت های هواپیمایی بلیت ها را گران كرده بودند، هرچند می توانستند ارزان بدهند، اما به هر حال آنها هم هزینه ها و شرایط خاص خویش را دارند. به هر حال در كنار همه عوامل نباید از تاثیر نوسانات نرخ ارز غافل شد، چون كه هم روی قیمت گذاری بلیت ها در مسیرهای خارجی تاثیر رشد و هم توان اقتصادی مردم را برای خرید سفر كاهش داد.
جدول زیر گویای قیمت تورهای خارجی در مسیرهای پر تردد است كه در ادامه تعطیلات نوروز با افت روبرو شده؛ هرچند كه بررسی در وضعیت خدمات این تورها نشان داده است كیفیت آنها چندان بالا نیست و تورهایی كه به نسبت، خدمات با كیفیت تری دارند با كاهش جزئی در قیمت رو به رو شده اند كه چندان تفاوتی در نرخ نكرده اند.

1397/01/11
15:09:47
5.0 / 5
4974
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری