مهر خبر می دهد؛

ادامه مذاكرات دستمزد ۹۷ از هفته آینده، تعیین تكلیف سایر سطوح مزدی

ادامه مذاكرات دستمزد ۹۷ از هفته آینده، تعیین تكلیف سایر سطوح مزدی

ارتباط با مشتری: مذاكرات تعیین دستمزد برای سایر سطوح مزدی از هفته آینده آغاز می گردد تا پرونده دستمزد ۹۷ پیش از آخر فروردین بسته شود.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، در جلسات مزدی روزهای پایانی سال گذشته، با توافق نمایندگان كارگری و كارفرمایی در جلسات مختلف شورای عالی كار به ریاست وزیر كار، دستمزد «حداقلی بگیران» برای سال ۹۷ به میزان ۲۰ درصد افزایش پیدا كرد.
با این توافق شركای اجتماعی، دستمزد كارگران و شاغلانی كه پایه حقوق آنها در سال ۹۶ معادل ۹۲۹.۹۳۱ تومان بود با افزایش حدود ۱۸۶ هزار تومانی به حدود یك میلیون و ۱۱۵ هزار تومان رسید.
با این حال به رغم برگزاری چندین جلسه شورای عالی برای تعیین دستمزد ۹۷، در نهایت نمایندگان كارگری و كارفرمایی فقط در مورد میزان افزایش دستمزد «حداقلی بگیران» به نتیجه رسیدند تا ادامه مذاكرات برای تعیین دستمزد كارگرانی كه حقوق پایه آنها به دلایلی همچون سوابق كاری بالاتر، بیش از ۹۲۹.۹۳۱ تومان است (سایر سطوح مزدی)، به نیمه دوم فروردین موكول شود.
بنابراین گزارش، مقرر است هفته آینده وزارت كار با دعوت از نمایندگان كارگری و كارفرمایی مذاكرات برای تعیین تكلیف دستمزد سایر سطوح مزدی ادامه یابد.
به گفته علی خدایی، عضو كارگری شورای عالی كار، ۷۰ درصد از كارگران در گروه «سایر سطوح مزدی» قرار دارند كه هنوز در مورد دستمزد سال ۹۷ آنها تصمیم گیری نشده است.
با توجه به اینكه هنوز در مورد میزان افزایش دستمزد بخشی كارگران تصمیم گیری نشده، همچنان پرونده دستمزد ۹۷ باز است تا بعد از نهایی شدن دستمزد «سایر سطوح مزدی» بخشنامه دستمزد ۹۷ از جانب وزیر كار ابلاغ شود.
پیش از این مشیریان، معاون روابط كار وزیر كار در گفتگو با مهر از ابلاغ بخشنامه دستمزد ۹۷ تا پیش از آخر فروردین ماه خبرداده بود.
لازم به ذكر است، حق مسكن كارگران بر مبنای مصوبه سال قبل هیأت وزیران ۴۰ هزار تومان و حق بن كارگری هم ۱۱۰ هزار تومان است.

1397/01/20
18:55:20
5.0 / 5
4425
تگهای خبر: كارگر , كارگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری