یك مقام مسئول كارگری مطرح كرد

دستمزد كارگران آخرین مشكل تولیدكنندگان

دستمزد كارگران آخرین مشكل تولیدكنندگان

ارتباط با مشتری: به اعتقاد یك مقام مسئول كارگری، در صورتی كه بودجه طرح های اشتغال پرداخت نشود، برنامه ریزی و ریل گذاری برای تولید اشتغال نتیجه نمی دهد.هادی ابوی در گفت وگو با ایسنا، چشم انداز بنگاه های اقتصادی در سال ۱۳۹۷ را مورد ارزیابی قرار داد و اظهار داشت: معتقدم تا زمانی كه مشكلات بنگاه ها در بحث عوارض و مالیات و تامین مواد اولیه به قوت خود باقی باشد، در وضعیت بنگاه ها تغییری تولید نخواهد شد.

وی ادامه داد: با تولیدكنندگان كه صحبت می نماییم می گویند دستمزد كارگر آخرین مشكل ماست و عوارض شهرداری، مالیات بر ارزش افزوده و هزینه های سنگین تامین مواد اولیه مهمترین مشكلاتی است كه با آن دست و پنجه نرم می كنند.

دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران با تاكید بر تسهیل شرایط تولید در كشور، اظهار داشت: دولت باید موانع تولید را از میان بردارد و شرایط تولید را بهبود بخشد تا تولیدكنندگان بتوانند در فضای موجود نفس بكشند.

ابوی با اشاره به اینكه اقتصاد مقاومتی با رویكرد ایرانی عملی نمی گردد، اظهار داشت: نمی توانیم با شعار و بخشنامه بگوییم مردم كالای ایرانی مصرف كنند. به جای كالاهایی كه اضافه بر سازمان وارد كشور می نماییم به حل مشكل تولیدكننده كمك نماییم.

او اضافه كرد: وقتی كیفیت كالایی خوب باشد، مردم هم از مصرف آن استقبال می كنند. خیلی از كالاهای خارجی شاید جنس عالی و فوق العاده ای هم نداشته باشد ولی تنوع رنگ دارند و مشتری پسند هستند ولی جنس ایرانی با وجود كیفیت بالایی كه دارد، دیده نمی گردد.

این مقام مسئول كارگری متذكر شد: متاسفانه بعضی كالاهای داخلی به علت نداشتن تنوع فروش نمی رود و بعضی دیگر به علت بالا بودن قیمت مواد اولیه كیفیت پایینی دارد و تولید كننده از كیفیت آن می زند، بنابراین مصرف كننده تمایلی به خرید آن نشان نمی دهد و ترجیح می دهد كالای خارجی و چینی فاقد كیفیت ولی ارزان را خریداری كند.

ابوی در انتها از بیكاری بعنوان چالش بزرگ كشور یاد كرد و اظهار داشت: سال قبل طرح های اشتغال بسیاری عنوان شد و برخی از آن ها به مرحله اجرا هم رسید ولی خروجی آن ها ملموس نبود. مقامات وزارت كار معتقدند كه اشتغال را ریل گذاری كرده اند و زمان می برد تا نتیجه آن دیده شود اما حقیقت آن است كه اشتغال بدون پول ممكن نیست و اگر بودجه طرح های اشتغال نرسد همه ریل گذاری ها و برنامه ریزی ها برای اجرای طرح های اشتغال هم از بین می رود.

سال گذشته طرح های متعددی از جانب وزارت كار در حوزه اشتغال عرضه و بعضی از آن ها اجرایی شد. بارزترین طرح اشتغالی دولت كه در جهت تحقق اهداف و سیاست گذاری اشتغال خود دنبال كرد، طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی بود كه وزارت كار ماموریت ساماندهی و پالایش متقضایان و اجرای آن را عهده دار شد. طرح روستا -تعاون و توسعه مشاغل خانگی هم از دیگر طرح های در دست وزارت كار بود كه در چند استان به مرحله اجرا درآمد.
1397/01/26
14:31:45
5.0 / 5
4743
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بودجه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری