وجود ۱۴۰ هزار بیكار در آذربایجان شرقی

وجود ۱۴۰ هزار بیكار در آذربایجان شرقی

ارتباط با مشتری: مدیر كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به وجود ۱۴۰ هزار بیكار در سطح استان، اظهار داشت: هم اكنون نرخ بیكاری استان 10.7 درصد است، از این رو می كوشیم تا هر سال ۵۰ هزار فرصت شغلی تولید نماییم تا نرخ بیكاری استان ثابت بماند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، «میر احد حسینی» در جمع خبرنگاران با بیان این كه آذربایجان شرقی حدود چهار میلیون نفر جمعیت دارد، اظهار نمود: بیش از یك میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت استان شاغل هستند، در واقع یك سوم جمعیت استان را شاغلین تشكیل می دهند.
وی با اشاره به این كه ۳۶ شهرك صنعتی، ۱۷ ناحیه صنعتی و یك شهرك صنعتی سرمایه گذاری خارجی در آذربایجان شرقی وجود دارد، اظهار داشت: حدود ۵۰ هزار نفر در این شهرك های صنعتی استان مشغول فعالیت هستند.
حسینی تصریح كرد: حدود ۶۸۰ هزار نفر مشمول قانون كار در استان وجود دارد كه به تبع آن بیمه هم هستند، هم چنین حدود ۶۷۲ هزار و ۹۵۳ نفر بیمه شده الزامی و اصلی در استان وجود دارد.
وی با بیان این كه 5000 تعاونی در سطح استان وجود دارد، اضافه كرد: از این تعداد، چهار هزار و ۱۷۲ تعاونی فعال می باشند كه این تعاونی ها حدود یك میلیون و ۳۴۵ نفر عضو دارند.
وی حجم سرمایه گذاری اولیه بخش تعاون را ۳۰ هزار و ۶۲۵ میلیارد ریال برشمرد و اضافه كرد: در مجموع ۶۹ هزار نفر در بخش تعاون به صورت مستقیم مشغول فعالیت هستند كه این افراد ۴۵ درصد جمعیت استان را تشكیل می دهند.
مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان این كه تابحال در بخش تعاون مسكن هم ۲۸ هزار واحد مسكونی به افراد فاقد مسكن تحویل داده شده است، خاطرنشان كرد: خوشبختانه این ارقام، نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر شده و حدود هفت هزار مسكن هم در دست اقدام است.
وی تصریح كرد: همینطور وضعیت بخش تعاونی های تولیدی مطلوب است، به صورتی كه برخی تعاونی های مرزی و عشایری 89 هزار و 767 هزار دلار صادرات دارند.
حسنی با بیان این كه در سال قبل ۴۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در قالب مشاغل خانگی تسهیلات عرضه شده است، اظهار نمود: این تسهیلات بین دستگاه های متولی تولید اشتغال توزیع شده است و حدود ۸۰۰ هزار نفر را كه درخواست تسهیلات كرده بودند به بانك ها معرفی شده اند، از این تعداد تابحال برای 2000 نفر تسهیلات از محل مشاغل خانگی به مبلغ ۳۰ میلیارد تومان اعطا شده است.
وی با بیان این كه سهم آذربایجان شرقی از اشتغال فراگیر ۸۷۳ میلیارد تومان است، اظهار داشت: ۱۰۰ میلیارد تومان طرح در قالب اشتغال فراگیر به بانك ها معرفی شده است كه حدود سه میلیارد تومان آن توسط بانك ها پرداخت شده است.
وی هم چنین سهم آذربایجان شرقی را از تسهیلات اشتغال روستایی 350 میلیارد تومان برشمرد و اضافه كرد: از این میزان، 150 میلیارد تومان آن ابلاغ گردیده است، در بحث اشتغال روستایی 8500 نفر درخواست تسهیلات داده اند كه یك هزار و 100طرح به بانك ها پیشنهاد شده كه مبلغ آن 170 میلیارد تومان است.
مدیر كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان این كه 562 كمیته ایمنی و حفاظتی جهت صیانت از نیروی كار و جلوگیری از صدمه های ناشی از كار بوجود آمده است، توضیح داد: 520 تشكل كارگری و كارفرمایی در واحدهای تولیدی استان بوجود آمده است كه از این تعداد 430 مورد تشكل كارگری و 90 مورد هم تشكل كارفرمایی هستند.
وی با اشاره به این كه در آذربایجان شرقی 67 هزار نفر مستمری بگیر صندوق بازنشستگی وجود دارد، تصریح كرد: هم چنین 161 هزار نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی، عشایری و كشاورزی هستند و خدمات این صندوق شامل بیمه اجتماعی بوده و بیمه درمانی را شامل نمی گردد.1397/02/03
12:48:03
5.0 / 5
4416
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری