در اسفندماه ۹۶ ثبت شد

رشد بازار مسكن گران قیمتبعلاوه آمار

رشد بازار مسكن گران قیمتبعلاوه آمار

ارتباط با مشتری: در اسفندماه ۱۳۹۶ واحدهای بیش از ۲۰۰ متر، بیش از ۶۰۰ میلیون تومان و واحدهای واقع در منطقه یك به ترتیب با رشد ۴۸ درصد، ۵۲.۶ درصد و ۳۵ درصد بالاترین میزان رشد معاملات را نسبت به ماه مشابه سال پیش از آن به ثبت رساندند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، آمارهای وزارت راه و شهرسازی از بازار مسكن در اسفندماه ۱۳۹۶ نشان داده است واحدهای گران قیمت و متراژ بالا عموما در مناطق شمال شهر تهران رشد معاملات و قیمت بیشتری را نسبت به سایر مناطق تجربه كرده اند. در این ماه بالاترین میزان خرید و فروش در منطقه ۵ با ۱۴۷۷ مورد كه ۱۳.۶ درصد از كل معاملات را نشان داده است به ثبت رسیده در حالیكه كمترین میزان معاملات در منطقه ۱۹ با ۸۱ مورد كه ۰.۷ درصد از كل معاملات را شامل می گردد مربوط بوده است. نكته دیگر آنكه بعد از منطقه ۱۷، منطقه ۵ كه بالاترین میزان قراردادها را دارد با رشد منفی ۱۳.۴ درصد رتبه دوم را از نظر كاهش سهم معاملات نسبت به اسفندماه ۱۳۹۵ به خود مختص كرده است.

همچنین منطقه یك با ۷۱۶ مورد معامله و افزایش ۳۵ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل بیشترین رشد تعداد معاملات را تجربه كرد؛ در حالیكه منطقه ۱۷ با ۱۳۸ مورد خرید و فروش و رشد منفی ۲۲ درصد، كمترین میزان رشد معاملات را به خود اختصاص داد.

بررسی معاملات از نظر ارزش هر واحد مسكونی هم نشان داده است به ترتیب واحدهای ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان با ۱۰.۶ درصد و واحدهای ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان با سهم ۹.۳ درصد بیشترین تعداد معاملات را به خود اختصاص داده اند. كمترین معاملات هم در بازه قیمتی كمتر از ۱۰۰ میلیون تومان انجام شده كه سهم ۱.۵ درصدی را در بر گرفته است.

از سوی دیگر معاملات مربوط به واحدهای مسكونی با ارزش كمتر از ۶۰۰ میلیون تومان به صورت متوسط ۱۶.۹ درصد كاهش را تجربه كرده كه نشان داده است از یك سو متوسط قیمت مسكن افزایش یافته و از جانب دیگر اقبال به واحدهای بالاتر از ۶۰۰ میلیون تومان رشد داشته است. طی اسفندماه ۱۳۹۶ در واحدهای بالاتر از ۶۰۰ میلیون تومان شاهد رشد ۵۲.۶ درصدی معاملات بوده ایم.

درخصوص فراوانی تعداد معاملات برحسب سطح زیربنای واحد مسكونی هم واحدهای متراژ بالا رشد معاملات بیشتری را تجربه كرده اند. در اسفندماه ۱۳۹۶ بیشترین تعداد معاملات به ترتیب در واحدهای ۶۰ تا ۸۰ متر با ۲۶.۶ درصد، واحدهای ۴۰ تا ۶۰ متر با ۲۱.۱ درصد و واحدهای ۸۰ تا ۱۰۰ متر با ۱۸.۸ درصد انجام شده است. كمترین تعداد معاملات هم به واحدهای با زیربنای ۱۸۰ تا ۲۰۰ و كمتر از ۴۰ متر به ترتیب با سهم ۱.۵ و ۱.۹ درصد مربوط می گردد.

با این وجود بیشترین رشد حجم معاملات در واحدهای با سطح زیربنای بیش از ۲۰۰ متر، بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ و بین ۱۴۰ تا ۱۶۰ متر مربع به ترتیب به میزان ۴۸.۳، ۱۴.۴ و ۱۲.۶ درصد به ثبت رسیده و بیشترین كاهش هم به واحدهای با سطح زیربنای ۸۰ تا ۱۰۰ و ۱۶۰ تا ۱۸۰ متر به میزان منفی ۱۲.۳ و منفی ۶.۳ درصد مربوط بوده است.
1397/02/05
19:24:19
5.0 / 5
4812
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری