ئیس اتحادیه پیشكسوتان جامعه كارگری خواستار شد

تشكیل كمیته كارشناسی عرضه فرمول همسان سازی حقوق و دستمزد

تشكیل كمیته كارشناسی عرضه فرمول همسان سازی حقوق و دستمزد

ارتباط با مشتری: رئیس اتحادیه پیشكسوتان جامعه كارگری با اشاره به اینكه دستمزد كارگران ۴۹ درصد از تورم عقب افتاده است، اظهار داشت: حقوقی كه امروز كارگران می گیرند، تنها كفاف ۱۵ روز ماه را می دهد و معیشت آن ها به سختی می گذرد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، حسن صادقی در دهمین جشنواره نشان خدمت به قانون كار، برگزاری پرشكوه روز كارگر و حضور و همبستگی كارگران سراسر كشور را خواهان شد و اظهار داشت: فردا روز كارگر و روز نگاه جامعه كارگری با بیان حضورشان مطالبات و خواسته های صنفی خویش را اعلام خواهند كرد.
وی در ادامه اضافه كرد: یكی از نكات در این دولت بود این بود كه حقوق ها بیش از تورم افزایش پیدا كند ولی امروز دستمزد كارگران ۴۹ درصد از تورم عقب افتاده و كارگران با هزینه های سنگین زندگی دست و پنجه نرم می كنند بنابراین افزایش دستمزد باید بهبود معیشت را برای كارگران به دنبال داشته باشد.
به گفته صادقی با وجود افزایش ۱۹.۵ درصدی دستمزد سال ۹۷ به كارگران هنوز در مورد سایر سطوح مزدی به جمع بندی نرسیده ایم كه باید این مسئله زودتر روشن شود.
رئیس اتحادیه پیشكسوتان جامعه كارگری با اشاره به اینكه در بحث همسان سازی حقوق ها آماده عرضه طرح پیشنهادی خود به وزارت كار هستیم، اظهار نمود: وقتی بحث همسان سازی را مطرح می نماییم، تصور این نیست كه همه باید یكسان حقوق بگیرند. بلكه اگر مبنای همسان سازی علمی باشد، كسی كه حقوقش بیشتر است، بیشتر و كسی كه كمتر حقوق می گیرد، به همان میزان حقوقش افزایش می یابد.
وی تشكیل كمیته ای كارشناسی به منظور عرضه فرمولی برای همسان سازی حقوق و دستمزد را خواهان شد و اظهار داشت: از وزارت كار و متولیان امر می خواهیم به ما قول بدهند تا این بسته پیشنهادی اجرایی شود.
صادقی از پرداخت ۵۲ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی اطلاع داد و اظهار داشت: این میزان پرداخت در شرایطی كه بدهی دولت به سازمان ۱۱۸ هزار میلیارد تومان است، كافی نیست.
رئیس اتحادیه پیشكسوتان جامعه كارگری اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی سالی ۵۲ هزار میلیارد تومان بابت حقوق بازنشستگان پرداخت می كند بدون آنكه دولت دیناری بابت سهم خود به سازمان بپردازد.
دهمین جشنواره نشان خدمت به قانون كار با حضور معاون روابط كار وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی، رئیس اتحادیه كارگران پیمانی و قراردادی، دبیركل خانه كارگر، تعدادی از نمایندگان مجلس و جمعی از كارگران و تلاشگران كشور در مجموعه تلاش وزارت كار برگزار گردید. پنجم تا یازدهم اردیبهشت ماه هر سال با نام هفته كارگر شناخته می شود. دهمین روز از هفته كارگر امسال با عنوان "كارگران، بازنشستگان و قوانین حمایتی" نامگذاری شده است.1397/02/11
14:17:15
5.0 / 5
4476
تگهای خبر: تورم , جامعه , كارگر , كارگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری