نوبخت اعلام كرد:

حق بیمه برای كارآموزی نیروی متخصص

حق بیمه برای كارآموزی نیروی متخصص

ارتباط با مشتری: رئیس سازمان برنامه و بودجه از ارائه حق بیمه برای كارآموزی نیروی متخصص اطلاع داد و اظهار داشت: ۸۰۰ میلیارد تومان به اشتغال روستایی اختصاص یافت.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، محمدباقر نوبخت در نشست اعضای فراكسیون اشتغال و تولید مجلس در محل سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: دولت برای اشتغال در هفت حوزه برنامه جامع دارد؛ به نحوی كه از سه بانك در زمینه تولید اشتغال روستایی كه منابع آن با استفاده از صندوق توسعه ملی تامین شده است. رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه كرد: تا آخر اردیبهشت ماه ۸۰۰ میلیارد تومان پول پرداخت شده است و تا آخر خرداد كار تسهیلات با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.
وی خاطرنشان كرد: طبق آیین نامه قرار بود ۲۵ درصد از یك و نیم میلیارد دلار اشتغال، از صندوق توسعه توسعه ملی اختصاص می یابد كه به درخواست وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی كه می خواستند با نرخ ۶ درصد تسهیلات بدهند، نیمی از پول پرداخت خواهد شد.
نوبخت اظهار داشت: نرخ تسهیلات صندوق صفر درصد و بانك ها ۱۸ درصد بوده كه معدل آن ۹ درصد می شود؛ ضمن اینكه ۲۵ درصد دوم را پیش از شروع كار پرداخت كرده و قصدمان این نبود كه ۵۰ درصد را بدهیم.
وی با اشاره به اینكه پول صندوق توسعه ملی را بعنوان خواب سرمایه نزد بانك ها گذاشتیم، تصریح كرد: با این روش قادر خواهیم بود كه مابه التفاوت تسهیلات ۹ به ۶ درصد را پرداخت نماییم.
نوبخت با اشاره به اینكه برای ساخت ۵۰ هزار مسكن روستایی، ۵۰ هزار روستای حمایتی شهری و ۵۰ هزار مسكن در بافت فرسوده برنامه ریزی شده، خاطرنشان كرد: با سازوكار صورت گرفت نرخ تسهیلات آنها ۶ درصد است كه ۲۴۰ هزار فرصت شغلی به همراه دارد. همینطور ۲۵ هزار فرصت شغلی در بحث نوسازی ناوگان حمل ونقل وجود دارد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه سه برنامه در بخش كشاورزی داریم، به این نكته اشاره نمود كه در این بخش می تواند ۲۳ هزار شغل تولید شود كه همچون آنها مباحثی در مورد پرورش ماهی در قفس در دریا و كشت گلخانه ای است و اظهار داشت: هدف ما پول پاشی نبوده بلكه تولید اشتغال است.
وی ادامه داد: امسال یك میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی پیش بینی كردیم و منابع از بودجه عمومی، صندوق توسعه ملی، بانك ها و ظرفیت های دیگر تجهیز كرده ایم؛ ضمن اینكهبرای كارآموزی نیروی متخصص حق بیمه پرداخت می نماییم.

1397/03/05
14:07:23
5.0 / 5
4599
تگهای خبر: اشتغال , بانك , بودجه , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری