در نشست مشترك وزارت صنعت و سازمان برنامه؛

نحوه پرداخت تسهیلات تولید پوشاك تصویب گردید، جلوگیری ازواردات بی رویه

نحوه پرداخت تسهیلات تولید پوشاك تصویب گردید، جلوگیری ازواردات بی رویه

ارتباط با مشتری: در نشست مشترك مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهركهای صنعتی ایران با مدیرعامل یكی از بانكهای عامل و مدیر امور صنعت و معدن سازمان برنامه و بودجه نحوه اعطای تسهیلات به این طرح ملی به تصویب رسید.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، طرح توسعه تولید پوشاك كشور، به منظور اشتغال زایی و جلوگیری از واردات بی رویه و قاچاق و توسعه صادرات ارائه شده است.
این طرح مبتنی بر تجربه جهانی و موفق فاست فشن است، كه با تولید بزرگترین مركز اشتغال در كشور، پوشاك پر طرفدار طبقه متوسط را با قیمت رقابتی و با برند واحد در فروشگاههای زنجیره ای اختصاصی خود عرضه می كند.
محمدرضا نجفی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك وشهركهای صنعتی ایران در این نشست مشترك، از اجرای طرح توسعه تولید پوشاك در مناطق روستایی و محروم كشور با همكاری بانك عامل حوزه كشاورزی، سازمان برنامه و بودجه كشور و تشكل های تخصصی پوشاك خبرداد وگفت: توسعه صنایع نساجی و پوشاك از مزیت های بسیاری در كشور ما برخوردار می باشد بنابراین باید موانع پرداخت تسهیلات به طرح ملی توسعه پوشاك هرچه سریعتر برداشته شود تا بتوانیم این طرح را در سطح استانها اجرایی نماییم.
وی ضمن تشریح لزوم های سرمایه گذاری وتوسعه صنعت پوشاك خاطرنشان كرد: سرانه صادرات پوشاك در كشور ما ۸۹ سنت است در صورتی كه این نرخ در چین با جمعیتی بالغ بر یك میلیارد نفر، ۸۰ دلار و در كشور تركیه ۱۴۰ دلار برآورد می گردد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، عدم توجه به نقش صنعت پوشاك در صادرات از دیگر مشكلات این صنعت برشمرد و اظهار داشت: با اجرای برنامه های همه جانبه توسعه پوشاك، حداقل انتظار از سرانه صادرات پوشاك ایران ۴۰ دلار خواهد بود كه بیش از ۳ میلیارد دلار صادرات برای كشور به همراه خواهد داشت.
مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران، ارزش افزوده بالای سرمایه گذاری و توسعه صنعت پوشاك و تمركز بر استفاده از ظرفیتهای بالقوه مناطق مختلف كشور را از مزیت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت پوشاك توصیف كرد و اضافه كرد: برپایه آمار جهانی ارزش پوشاك كشور ۱۵ میلیارد دلاراست كه درسال ۲۰۲۵ به ۲۵ میلیارد دلار خواهد رسید.
گفتنی است در این نشست مشترك در نهایت بعد از بررسی راهكارهای اجرایی تصمیماتی درباره موانع موجود نظیر اعطای تسهیلات به شركت پشتیبان مركزی و زیر مجموعه های استانی و همینطور واحدهای صنعتی اتخاذ شد.

1397/03/13
17:49:04
5.0 / 5
4269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری