ربیعی در كمیسیون تخصصی اشتغال اعلام كرد؛

پرداخت ۶ هزار میلیارد تسهیلات اشتغال روستایی تا آخر شهریور

پرداخت ۶ هزار میلیارد تسهیلات اشتغال روستایی تا آخر شهریور

ارتباط با مشتری: وزیرتعاون، كار و رفاه اجتماعی اعلام نمود: ۶ هزار میلیارد تومان از تسهیلات اشتغال روستایی تا آخر شهریور پرداخت می گردد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، علی ربیعی درباره نشست كمیسیون تخصصی اشتغال روستایی كه امروز دهم تیر، با محوریت بررسی عملكرد دستگاه های مرتبط و بانك های مشاركت كننده در حوزه اشتغال روستایی اظهار داشت: در این جلسه بر زنجیره ای شدن كسب و كارهای روستایی و انتخاب شركت های پیشران و دانش بنیان با اولویت فروش محصولات روستایی و توسعه كسب و كارهای روستایی درطرح اشتغال روستایی تاكید گردید.
وی با اشاره به اینكه ۶ هزار میلیارد تومان از تسهیلات اشتغال روستایی تا آخر شهریور پرداخت می شود، اضافه كرد: برپایه تصمیمات این نشست تخصصی قرار بر این شد برای استان هایی كه عملكرد مناسبی در دریافت طرح ها و ایده های اشتغال روستایی نداشتند كارگروه های تخصصی اشتغال تشكیل گردد تا این استان ها بتوانند از تسهیلات و اعتبارات برنامه اشتغال روستایی استفاده بیشتری كنند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: شناسایی كارآفرینان كارآزموده در تخصیص وام های اشتغال روستایی بسیار ضروری و مهم به حساب می آید.
ربیعی در این نشست دستورداد كه یك تیم متشكل از نمایندگان كمیسیون تخصصی اشتغال روستایی (وزرات صنعت - معدن - تجارت و وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات )، سازمان میراث فرهنگی - صنایع دستی و گردشگری، وزارت جهاد كشاورزی و وزارت تعاون - كار و رفاه اجتماعی به استان ها اعزام شوند و با تعامل با استانداران، بخشداران، فرمانداران و بانك های استان نسبت به حل مسائل در استان هایی كه در زمینه اشتغال روستایی عملكرد پایین تری داشته اند، اقدام نمایند.
وی بر انتشار فراخوان عمومی برای شركت ها، بنگاه ها و افرادی كه ایده ها و طرح های نو در زمینههای تكمیل كننده زنجیره ارزش كسب و كار روستایی شامل كالا و خدمات درحوزه فروش، آی تی و غیره دارند، تصریح كرد و اضافه كرد: برپایه تصمیمات كمیسیون تخصصی اشتغال روستایی قرار شد افرادی كه مایل هستند برای اشتغال روستایی طرح و ایده ای عرضه كنند ازطریق فراخوان عمومی طرح های خویش را مطرح كنند. این افراد حتما نباید در روستاها باشند بلكه بعنوان مثال اگر فردی در تهران هم ایده ای دارد می تواند با استفاده از این فراخوان كه بزودی منتشر می گردد ایده خویش را مطرح سازد.
این عضو كابینه دولت دوازدهم تصریح كرد: وام ها باید متناسب با تجارب و دانش تخصصی بانك ها اعطاء شود یعنی بعنوان مثال اولویت تخصیص وام به طرح های كشاورزی روستایی با بانك كشاورزی، درحوزه آی تی و گردشگری با پست بانك و صندوق كارآفرینی امید باشد و در حوزه های صنعتی با بانك توسعه تعاون است.
گفتنی است در این نشست روسای بانك های عامل پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی گزارشی از اقدامات خویش را تابحال عرضه دادند.
این نشست با حضور حضور عیسی منصوری معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار، حمید كلانتری معاون امور تعاون وزیر كار و نمایندگان دستگاه های اجرایی مشاركت كننده در اجرای برنامه ملی اشتغال روستایی برگزار گردید.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، از دی ماه سال قبل معادل ریالی 1.5 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی (حدود 6 هزار میلیارد تومان) برای اجرای برنامه ملی اشتغال روستایی و پرداخت تسهیلات در مناطق روستایی و عشایری اختصاص یافت. چهار بانك عامل مجری این طرح هم باید معادل همین میزان از منابع داخلی خویش را با منابع تخصیصی از محل صندوق توسعه ملی تلفیق و به طرح های اشتغال اختصاص دهند. در مجموع 12 هزار میلیارد تومان منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانك های عامل اجرای برنامه اشتغال روستایی باید تا آخر شهریورماه منجر به انعقاد قرارداد با بانك ها شود.

1397/04/12
21:17:42
5.0 / 5
4844
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری