بر اساس اعلام مركز آمار؛

نرخ بیكاری ۱۲ و یك دهم درصد شد، جمعیت شاغل و بیكار كشور چقدر است؟

نرخ بیكاری ۱۲ و یك دهم درصد شد، جمعیت شاغل و بیكار كشور چقدر است؟

ارتباط با مشتری: نتایج طرح آمارگیری نیروی كار نشان داده است كه نرخ مشاركت در بهار امسال با نیم درصد رشد به ۴۱.۱ درصد و نرخ بیكاری هم با كاهش نیم درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۲.۱ درصد رسید.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، مركز آمار ایران نتایج طرح آمارگیری نیروی كار مربوط به بهار ۱۳۹۷ را منتشر كرد؛ بررسی نرخ بیكاری افراد ۱۰ ساله و بیش تر نشان داده است كه ۱۲.۱ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیكار)، بیكار بوده اند. روند تغییرات این نرخ از آن حكایت می كند كه این شاخص نسبت به بهار ۱۳۹۶ به میزان ۰.۵ درصد كاهش داشته است و جمعیت بیكار كشور با ۴۴۹۵۸ نفر كاهش به ۳ میلیون و ۳۲۲ هزار نفر رسیده است.
در بهار ۱۳۹۷، به میزان ۴۱.۱ درصد جمعیت ۱۰ ساله و بیش تر از نظر اقتصادی فعال بوده اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیكاران قرار گرفته اند. بررسی تغییرات نرخ مشاركت اقتصادی از آن حكایت می كند كه این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل (بهار ۱۳۹۶) ۰.۵ درصد افزایش داشته است.
جمعیت شاغلین ۱۰ ساله و بیشتر در این فصل ۲۴ میلیون و ۶۵ هزار نفر بوده كه نسبت به فصل مشابه سال قبل ۷۵۶ هزار نفر افزایش داشته است. بررسی اشتغال در بخش های عمده اقتصادی نشان داده است كه در بهار ۱۳۹۷، بخش خدمات با ۵۰.۱ درصد بیش­ ترین سهم اشتغال را به خود مختص كرده است. در مراتب بعدی بخش های صنعت با ۳۱.۲ درصد و كشاورزی با ۱۸.۷ درصد قرار دارند.
نرخ بیكاری جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله از آن حكایت می كند كه ۲۵.۵ درصد از فعالان این گروه سنی در بهار ۱۳۹۷ بیكار بوده اند. بررسی تغییرات فصلی نرخ بیكاری این افراد نشان می دهد، این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل (بهار ۱۳۹۶) ۰.۹ درصد كاهش یافته است.
همچنین بررسی سهم اشتغال ناقص نشان داده است كه در بهار ۱۳۹۷، ۱۰.۲ درصد جمعیت شاغل، به دلایل اقتصادی (فصل غیركاری، ركود كاری، پیدا نكردن كار با ساعت بیش تر و…) كم تر از ۴۴ ساعت در هفته كار كرده و آماده برای انجام كار اضافی بوده اند. این در شرایطی است كه ۴۰.۱ درصد از شاغلین ۱۰ ساله و بیش تر، ۴۹ ساعت و بیش تر در هفته كار كرده اند.

1397/05/02
13:43:36
5.0 / 5
4354
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری