كاهش امنیت شغلی در اروپا

كاهش امنیت شغلی در اروپا

ارتباط با مشتری: دفتر آمار اتحادیه اروپا اعلام نمود شمار مشاغل پاره وقت و موقت در میان كشورهای اروپایی افزایش پیدا كرده است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، شانس افراد برای یافتن شغل دائمی در میان سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۷ همواره رو به كاهش بوده است، به گونه ای كه سهم مشاغل موقت از كل مشاغل در اتحادیه اروپا از ۱۱ درصد در سال ۲۰۰۲ به ۱۳ درصد در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است.
۱۴ درصد زنان شاغل در اتحادیه اروپا و ۱۳ درصد مردان تا آخر سال ۲۰۱۷ دارای مشاغل موقت یا پاره وقت بوده اند. به قول مركز آمار اتحادیه اروپا، بالاترین نسبت مشاغل موقت در لهستان و اسپانیا با ۲۶ درصد مشاهده شده است و بعد از این كشورها، پرتغال با ۲۲ درصد و كرواسی با ۲۰ درصد قرار دارند. این در شرایطی است كه كمترین میزان مشاغل موقت در رومانی با تنها یك درصد مشاهده شده است و بعد از این كشور، لیتوانی با ۲ درصد و استونی و لتونی با ۳ درصد قرار دارند.
در مشاغل پاره وقت هم رشد این مشاغل نشان دهنده بروز تحولات موثر بر بازار كار اروپا بوده است. سهم افراد دارای شغل پاره وقت در اتحادیه اروپا از ۱۵ درصد در سال ۲۰۰۲ به ۱۹ درصد در سال ۲۰۱۷ افزایش پیدا كرده است. ۳۱ درصد زنان و ۷ درصد مردان در اتحادیه اروپا تا آخر سال ۲۰۱۷ در مشاغل پاره وقت مشغول به كار بوده اند.
بالاترین نرخ مشاغل پاره وقت مربوط به هلند با ۴۷ درصد بوده است و بعد از این كشور، اتریش با ۲۸ درصد، آلمان با ۲۷ درصد و بلژیك و انگلیس با ۲۴ درصد قرار گرفته اند. كمترین نسبت هم در بلغارستان با ۲ درصد، مجارستان با ۴ درصد و كرواسی با ۵ درصد مشاهده شده است.1397/05/26
12:43:24
5.0 / 5
6027
تگهای خبر: شغل , كشور , مشاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری