سرپرست وزارت كار خبر داد؛

تشكیل ستاد پشتیبانی از بنگاه های تولیدی، تهیه دو بسته حمایتی از مردم

تشكیل ستاد پشتیبانی از بنگاه های تولیدی، تهیه دو بسته حمایتی از مردم

ارتباط با مشتری: سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به تشكیل ستاد پشتیبانی از بنگاه های تولیدی از هماهنگی بین بخشی و بین دستگاهی برای تامین مواد اولیه و تثبیت اشتغال این واحدها خبرداد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، انوشیروان محسنی بندپی بامداد امروز(پنج شنبه) در جریان بازدید از كارخانه شیشه مینای تهران اظهار داشت: با عنایت به تاكیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور، با عنایت به ظرفیت های خوب كشور باید با همكاری و هماهنگی بین بخشی مواد اولیه واحدهای تولیدی تامین گردد تا در این زمینه با مشكل مواجه نشوند.
وی با اشاره به تشكیل ستاد مقابله با تحریم و ستاد پشتیبانی از بنگاه های تولیدی در دولت اضافه كرد: بطور قطع باید با هماهنگی این دو ستاد نقشی را ایفا نماییم كه علاوه بر حفظ و تثبیت اشتغال، مواد اولیه واحدهای تولیدی تامین گردد تا ضمن تثبیت اشتغال، مشاغل جدید بتوانیم تولید نماییم.
محسنی بندپی در ادامه به طرح اشتغال روستایی كه از سال قبل با تركیب اعتبارات صندوق توسعه ملی و منابع ۴ بانك عامل كلید خورد اشاره نمود و اضافه كرد: برای اجرای این طرح، در سال قبل ۱.۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی با منابع ۴ بانك عامل، در مجموع ۱۲ هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی اختصاص یافت و تا اول شهریور ۵ هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات از این منابع برای ۱۳ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغالزا در روستاها بین بانك ها و متقاضیان عقد قرارداد شده است.
وی به طرح كارورزی ویژه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی اشاره نمود و اظهار داشت: در صورتیكه كارفرمایی نسبت به جذب فارغ التحصیلان اقدام نماید مبلغی تحت عنوان یارانه دستمزد به میزان حدود ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان در طول مدت كارروزی به فرد شاغل از سوی دولت پرداخت می گردد كه در این شرایط ضمن افزایش سطح مهارت فارغ التحصیلان در محیط كار، هیچ بار مالی متوجه كارفرما نیست. ضمن اینكه در صورتیكه كارفرمایی بعد از اتمام دوره كارورزی مهارت آموز، نسبت به جذب وی اقدام نماید تا دو سال از پرداخت حق بیمه كارفرمایی معاف خواهد بود.
سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: علاوه بر این در قالب طرح مهارت آموزی در محیط كار واقعی هم جوانان بالا ۱۵ سال بعنوان مهارت آموز بعد از كسب دانش كافی در یكی از حرفه های آموزشی مجاز به منظور كسب مهارت با رضایت و اختیار تحت نظارت واحدهای آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای و مطابق مقررات آموزشی سازمان در واحدهای مشمول طرح مشغول آموزش می شوند كه در قالب این طرح هم تا آخر سال اشتغال ۲۰۰ هزار نفر پیش بینی شده است.
وی همینطور از عرضه دو بسته حمایتی برای تامین كالاهای اساسی در دولت خبرداد و اظهار داشت: بر طبق این دو بسته حمایتی با همكاری و هماهنگی صورت گرفته توسط معاونت رفاه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانك مركزی كالاهای اساسی مردم و همینطور اقشار كم درآمد جامعه تامین می شوند.
در جریان این بازدید، مسئولان این كارخانه ضمن بیان مشكلات خود بازگشت شرایط فروش فولاد مباركه در بورس كالا به روال عادی بر مبنای قیمت توافقی بین وزارت صنعت و فولاد را خواهان شدند.

1397/06/11
12:58:11
5.0 / 5
4302
تگهای خبر: اجتماعی , اشتغال , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری