مهر خبر می دهد؛

تصمیم جدید جبران قدرت خریدكارگران، افزایش۸۰۰هزارتومانی هزینه معیشت

تصمیم جدید جبران قدرت خریدكارگران، افزایش۸۰۰هزارتومانی هزینه معیشت

ارتباط با مشتری: عضو كارگری شورای عالی كار با تشریح جزئیات كارگروه ویژه وزارت كار با هدف افزایش قدرت خرید كارگران، از اتفاق نظر نمایندگان دولت و كارفرمایی درباره رشد ۸۰۰هزارتومانی هزینه معیشت كارگران خبرداد.فرامرز توفیقی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره جزئیات نشست عصر امروز كارگروه مزد شورای عالی كار اظهار داشت: این نشست عصر امروز با دستور كار بررسی وضعیت معیشت جامعه كارگری و عرضه راهكارهای علمی و عملی به منظور كاهش فاصله بین معیشت و دریافتی كارگران با حضور نمایندگان كارگری، كارفرمایی و دولت برگزار گردید.
وی اضافه كرد: در ابتدای این كارگروه راهكارهای مختلف افزایش معیشت كارگران مورد بررسی قرار گرفت و تامین نیازهای اولیه قشر حقوق بگیر مشمول قانون كار هم مورد تاكید واقع شد.
عضو كارگری شورای عالی كار با اشاره به اتفاق نظر اعضای كارگروه دستمزد به كاهش سطح معیشت كارگران با عنایت به افزایش قیمت ها در شرایط ویژه اقتصادی كشور، از افزایش هزینه معیشت ماهیانه كارگران از ۲ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان اسفند ۹۶ به ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان در شهریورماه ۹۷ خبرداد و اظهار داشت: طبق محاسبات مورد تایید كارگروه دستمزد، هزینه اقلام خوراكی سبد معیشت كارگران با مبنا قرار دادن روز هجدهم شهریورماه، نسبت اسفند ۹۶ به میزان ۳۱ درصد كاهش پیدا كرده است.
توفیقی با اشاره به اینكه مطابق این محاسبات هزینه اقلام خوراكی سبد معیشت حدود ۲۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و كل هزینه سبد معیشت جامعه كارگری هم در این بازه زمانی ۶ ماهه حدود ۸۰۰ هزار تومان افزایش داشته است، افزود: نظر جامعه كارگری این است كه به علت آثار تورمی افزایش حداقل مزد، قدرت خرید كارگران از محل تامین سبد كالاهای اساسی و به صورت غیرنقدی افزایش یابد.
این فعال كارفرمایی افزود: با عنایت به پیش بینی ارز ۳۵۰۰ تومانی در بودجه ۹۷ درآمد ارزی دولت به ازای هر دلار ۷۰۰ تومان ناشی از مابه التفاوت نرخ ارز ۳۵۰۰ تا ۴۲۰۰ تومان افزایش یافته است ازاین رو دولت می تواند از محل این منابع كالاهای اساسی سبد معیشت جامعه كارگری را تامین كند.
وی افزود: در نهایت پیشنهاد مشخص كارگروه این بود كه با مشاركت دولت و كارفرمایان هزینه جبرانی كاهش ۸۰۰ هزار تومانی قدرت خرید كارگران به ازای هر ماه گذشته به كارت های بانكی سرپرستان كارگر بیمه شده كه ۹.۵ میلیون نفر برآورد می شوند، واریز شود تا از محل این كارت ها كالاهای اساسی خویش را تامین كنند.
این عضو كارگری شورای عالی كار اظهار داشت: در نهایت با عنایت به اینكه این پیشنهاد باید در شورای عالی كار تصویب شود، قرار شد در اسرع وقت این شورا با دستور كار بررسی راهكارهای افزایش قدرت خرید جامعه كارگری تشكیل جلسه دهد.

1397/06/22
16:51:30
5.0 / 5
4740
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بودجه , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری