معاون وزیر كار به مهر خبرداد؛

دستور رئیس جمهور برای تخصیص مرحله دوم بودجه اشتغال روستایی

دستور رئیس جمهور برای تخصیص مرحله دوم بودجه اشتغال روستایی

ارتباط با مشتری: معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار از دستور رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص مرحله دوم بودجه ۱.۵میلیارد دلاری اشتغال روستایی خبرداد.عیسی منصوری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تخصیص مرحله دوم بودجه ۱.۵ میلیارد دلاری اشتغال روستایی و عشایری از محل منابع صندوق توسعه ملی اظهار داشت: برای ادامه اجرای این طرح و تخصیص مرحله بعدی منابع صندوق توسعه ملی، مكاتبات مربوطه از سوی وزارت كار با ریاست جمهوری انجام شد و رئیس جمهور هم دستور تخصیص این منابع را صادر كرد.
منصوری اظهار داشت: فرایند تخصیص مرحله دوم منابع صندوق توسعه برای اشتغال در حال انجام می باشد تا بعد از ابلاغ از جانب سازمان برنامه و بودجه، در اختیار چهار بانك عامل كشاورزی، توسعه تعاون، صندوق كارآفرینی امید و پست بانك قرار گیرد.
معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار با اشاره به ارزیابی عملكرد استان ها در اجرای اولین مرحله برنامه اشتغال روستایی و عشایری و نحوه تخصیص منابع اظهار داشت: عملكرد هر استان به تفكیك در اجرای این طرح ارزیابی شده است كه با سازوكارهایی در مرحله دوم تخصیص منابع صندوق، مسئولین استان های كم كار را موظف به اصلاح عملكرد خواهیم كرد.
معاون وزیر كار همینطور درباره اختصاص یك میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای حفظ و توسعه اشتغال با تصویب نشست شب گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی اظهار داشت: این مصوبه فارغ از منابع ۱.۵ میلیارد دلاری اشتغال روستایی و در چارچوب اجرای تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ برای حفظ و توسعه اشتغال است.
وی افزود: معادل یك میلیارد دلاری كه بر مبنای مصوبه دیشب شورای عالی هماهنگی اقتصادی از صندوق توسعه ملی برای اشتغال تخصیص می یابد، از محل منابع داخلی بانك های عامل هم همان مقدار برای حفظ و توسعه اشتغال امسال تخصیص پیدا خواهد نمود و سرجمع این دو عدد، در قالب وام به طرحهای اشتغال زای روستایی پرداخت می گردد.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، با ابلاغ آیین نامه اجرایی برنامه اشتغال فراگیر در سال ۹۷ در اواخر تیرماه، در مجموع ۶۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح های اشتغال، بازسازی و نوسازی صنایع هدفگذاری شده است.
بر اساس این آیین نامه كه اواخر تیرماه ابلاغ گردید، مقرر شد از محل منابع صندوق توسعه ملی ۱۵ هزار میلیارد تومان در چارچوب مصوبات هیأت امنای صندوق، ضوابط، مقررات و اساسنامه نزد بانكهای عامل سپرده گذاری و با تلفیق منابع بانكها به طرح های برنامه اشتغال فراگیر تخصیص داده شود.

1397/06/23
15:58:36
5.0 / 5
4420
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری