گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر؛

بلاتكلیفی شغلی كاركنان ۳۴۲ تعاونی سهام عدالت

بلاتكلیفی شغلی كاركنان ۳۴۲ تعاونی سهام عدالت

ارتباط با مشتری: با وجود تخصیص ۲۵میلیارد تومان از منابع سود شركت های سرمایه پذیر طرح توزیع سهام عدالت، برای جبران خدمات كاركنان این تعاونی ها، همچنان شاغلان این تعاونی ها منتظر دریافت مطالبات مزدی خود هستند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، كاركنان تعاونی های سهام عدالت برای چندمین بار، هفته گذشته برای دریافت مطالبات مزدی خود مقابل سازمان خصوصی سازی تجمع كردند و خواهان اجرای مصوبه دولت در خصوص تخصیص ۲۵ میلیارد تومان برای پرداخت حقوق كاركنان تعاونی های سهام عدالت شدند.
بر اساس ابلاغیه سوم تیرماه از جانب معاون اول رئیس جمهور به وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه، مقرر شد ۲۵۰ میلیارد ریال از منابع سود شركت های سرمایه پذیر طرح توزیع سهام عدالت بعد از واریز به حساب خزانه، برای جبران خدمات كاركنان شركت های تعاونی سهام عدالت تخصیص یابد.
جبران این خدمات با رعایت قانون كار به منزله تسویه حساب با كاركنان شركت های یاد شده برای امور ارجاعی به تعاونی های یاد شده به حساب می آید.

پس از ابلاغ این مصوبه، رئیس مجلس در نامه ای به رئیس جمهور، به استناد بررسی های هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین، این مصوبه را مغایر با قانون اعلام نمود.
اما به تازگی، جعفر سبحانی مشاور سازمان خصوصی سازی هم از اصلاح مجدد مصوبه و تصویب آن در مجلس اطلاع داده است تا سازمان خصوصی سازی با همكاری معاونت حقوقی ریاست جمهوری مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال برای جبران خدمات كاركنان شركت های تعاونی سهام عدالت اختصاص دهد.
در همین زمینه بهمن عبدالهی، رئیس اتاق تعاون ایران در گفتگو با مهر اظهار داشت: با عنایت به اینكه تعاونی ها برای عضویت مشمولین دریافت سهام عدالت تشكیل شده اند و با راستی آزمایی هایی انجام شده توسط سازمان خصوصی سازی كار این تعاونی ها از دقت بالایی برخوردار بوده است، به حاشیه راندن این تعاونی ها را به مصلحت نمی دانیم.
وی همینطور با انتقاد از سپردن فعالیت های تعاونی های سهام عدالت به دفاتر پیشخوان اضافه كرد: به جای سپردن كارها به بخش های خدماتی نظیر دفاتر پیشخوان، درگیر كردن این تعاونی ها از نظر همگن بودن با اعضا، از جهت فرصت های شغلی برای كاركنان آن می تواند فرصت های موجود را حفظ و در صورت نیاز توسعه بخشد.
با این حال، هم اكنون ۳۴۲ تعاونی سهام عدالت در كشور فعالیت می نمایند كه جمعیت شاغل قابل توجهی را تحت پوشش دارد و تجمع اخیر نمایندگان كاركنان بعضی از این تعاونی ها حاكی از عدم تخصیص این اعتبار دارد. این در شرایطی است كه سبحانی مشاور سازمان خصوصی سازی گفته است كه مراحل اجرایی این مصوبه در سازمان خصوصی سازی در حال انجام می باشد.

1397/07/11
13:09:43
5.0 / 5
4405
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تعاون , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری