جزئیات آمار عملكرد بنادر ایران در شش ماه اول ۹۷

جزئیات آمار عملكرد بنادر ایران در شش ماه اول ۹۷

ارتباط با مشتری: آخرین آمارهای عرضه شده از جانب سازمان بنادر و دریانوردی از آن حكایت می كند كه در شش ماهه نخست امسال بیش از ۷۴ میلیون تن كالا در دریاهای ایران تخلیه یا بارگیری شده است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، این آمارها كه از عملكرد بنادر آبادان، آستارا، امام خمینی (ه)، امیرآباد، انزلی، بوشهر، جاسك، چابهار، خرمشهر، شهید باهنر، شهید رجایی، فریدون كنار، قشم، گناوه، لنگه، نكا و نوشهر عرضه شده نشان داده است كه تخلیه و بارگیری كالاهای اقتصادی امسال به عدد ۷۴ میلیون تن رسیده كه كاهش ۱۰ درصدی را نسبت به گذشته نشان داده است.

آمارها نشان داده است در سال ۱۳۹۶ و تا زمان فعلی آمار جابه جایی كالاها در بنادر بیش از ۸۲ میلیون تن بوده است.

سازمان بنادر و دریانوردی جزئیات جابه جایی كالا در بخش های مختلف را عرضه كرده كه كالاهای كانتینری با كاهش حدودا ۲۷ درصدی بیشترین نقش را در پایین آمدن این عملكرد داشته است. برپایه این گزارش امسال ۱.۲۶ میلیون TEU (واحدی معادل ۲۰ تا ۴۰ فوت) كانتینر در آبهای ایران جابه جا شده و این در شرایطی است كه این رقم در سال قبل ۱.۷۴ میلیون بوده است.

در كنار كالاهای كانتینری كالاهای نفتی هم كاهش داشتند، به صورتی كه عدد آنها از حدود ۲۷ میلیون تن سال قبل امسال به ۲۴ میلیون تن كاهش پیدا كرده كه نشان دهنده افت ۱۶ درصدی آن است.

عملكرد ایران در دو بخش جنرال كارگو و جابه جایی كالاهای فله خشك هم روندی كاهشی به خود گرفت و این دو بخش به ترتیب ۱.۶ و ۳.۵ درصد كاهش عملكرد داشته است.

آخرین آمارهای سازمان بنادر و دریانوردی نشان داده است كه تنها جابه جایی كالاهای فله مایع با حدود ۶.۳ درصد افزایش نسبت به عملكرد سال قبل رشد نشان داده است.
1397/07/16
21:53:25
5.0 / 5
4577
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری