نتایج آمار رسمی نیروی كار؛

سهم ۵۳درصدی دهه شصتی ها از بیكاری، ۱ و هفت دهم میلیون جمعیت بیكار دهه شصت

سهم ۵۳درصدی دهه شصتی ها از بیكاری، ۱ و هفت دهم میلیون جمعیت بیكار دهه شصت

ارتباط با مشتری: بر مبنای اطلاعات آماری از وضعیت بازار كار جمعیت دهه شصت، این گروه سنی۵۳.۲درصد از جمعیت بیكار كشور معادل یك میلیون و و ۷۳۴ هزار و ۷۱۵ نفر را تشكیل می دهند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، بر مبنای یافته های مركز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت كار از بررسی وضعیت نقش جمعیت دهه شصت در بازار كشور به استناد سرشماری عمومی نفوس و مسكن ۹۵، در این سال جمعیت كشور برابر ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۷۰ نفر بوده است كه از این میان ۱۶ میلیون ۸۰۲ هزارو ۴۶ نفر معادل ۲۱ درصد كل جمعیت كشور را دهه شصتی ها تشكیل می دهند.
جمعیت دهه شصت كه در سال ۹۵، رده سنی ۲۵ تا ۳۴ سال را شامل می شدند، یك پنجم جمعیت كشور را به خود اختصاص داده اند.
بر اساس این گزارش، از مجموع جمعیت ۱۶ میلیون و ۸۰۲ هزار نفری متولدین دهه شصت، ۸ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۸۹۳ نفر (۵۰.۵ درصد) مرد و ۸ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۱۵۳ نفر (۴۹.۵) زن هستند.
همچنین از مجموع جمعیت دهه شصت كشور، حدود ۹۶ درصد معادل ۱۶ میلیون و ۱۵۹ هزار و ۳۸۰ نفر باسواد و حدود ۴ درصد هم بی سوادند.
وضعیت تحصیلی دهه شصتی ها نشان می دهد، كه ۳۶.۸ درصد زیردیپلم، ۲۸.۴ درصد دیپلم و پیش دانشگاهی، ۳۴.۵ درصد دارای تحصیلات عالی هستند.

همچنین جمعیت در حال تحصیلی كشور در داخل و خارج از كشور از مجموع ۱۷ میلیون و ۷۲۳ هزار و ۹۶۸ نفر برآورد شده است كه از این میزان یك میلیون و ۲۷۸ هزار و ۸۱۴ نفر در سال ۹۵ در حال تحصیل بوده اند.
سهم ۳۳ درصدی دهه شصتی ها از جمعیت شاغل كشور
اما شاخص های نیروی كار جمعیت دهه شصت به استناد اطلاعات جمعیتی سرشماری عمومی نفوس و مسكن ۹۵ نشان می دهد، نرخ مشاركت اقتصادی در این گروه سنی ۵۴.۸ درصد، نرخ بیكاری ۱۸.۹ درصد و نرخ اشتغال ۸۱.۱ درصد اعلام شده است.
بر اساس این گزارش، جمعیت شاغل كشور در سال ۹۵ به میزان ۲۲ میلیون و ۶۷۰ هزار و ۹۸۸ نفر بود كه از این میزان ۷ میلیون و ۴۶۶ هزار و ۸۳۴ نفر دهه شصتی هستند كه ۳۳ درصد از شاغلان كشور این گروه سنی تشكیل می دهند.
همچنین جمعیت بیكار كشور هم در سال ۹۵ به میزان ۳ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۲۱۵ نفر اعلام گردید كه از این میزان یك میلیون و ۷۳۴ هزار و ۷۱۵ نفر معادل ۵۳.۲ درصد جمعیت بیكار كشور به این گروه سنی اختصاص دارد.
از مجموع جمعیت ۱۶ میلیون و ۸۰۲ هزار نفری دهه شصت كشور، ۹ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۵۴۹ نفر (۵۴.۸) در گروه جمعیت فعال و ۷ میلیون و ۵۰۳ هزار و ۱۹۷ نفر (۴۴.۷) درصد در گروه جمعیت غیرفعال قرار دارند.

1397/07/24
19:09:00
5.0 / 5
5076
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری