نمایندگان كارگری دست به دامان رییس جمهور شدند

نمایندگان كارگری دست به دامان رییس جمهور شدند

ارتباط با مشتری: نامه نمایندگان كارگری به رییس جمهور، معرفی وزیر پیشنهادی كار در هفته آینده و سهم ۱۵درصدی تعاونی ها در عرضه محصولات پتروشیمی مهمترین عناوین خبرهای حوزه اشتغال و تعاون در هفته جاری بود.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، این هفته نمایندگان كارگراندر شورای عالی كار كه از ارسال نامه به سرپرست وزارت كار برای برگزاری هرچه سریع تر جلسات بازبینی مزد در شورا نتیجه ای نگرفته بودند، در نامه ای سرگشاده به رییس جمهموری، نسبت به شرایط بحرانی موجود و ناتوانی كارگران در اداره زندگی و معیشت خانوار اخطار دادند.

در این نامه ضمن تاكید بر درخواست نمایندگان كارگری برای بهبود وضع معیشت كارگران و ترمیم حقوق و دستمزد، عدم پاسخگویی نسبت به مطالبات جامعه كارگری و عدم توجه به شعارهای انتخاباتی مورد انتقاد واقع شده است.

در هفته ای كه گذشت سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در جشنواره شهید رجایی حضور یافت و از مصایب وزارت كار و ماموریتهای آن بعنوان بزرگترین وزارتخانه اجتماعی كشور سخن گفت.

وی توجه به بخش تعاون و مهارت آموزی در شرایط كنونی را بیشتر از هر زمان دیگری مورد نیاز دانست و اظهار داشت: باید مهارت های عملی و تخصصی را در فارغ التحصیلان دانشگاهی افزایش دهیم.

محسنی بندپی، با اشاره به لزوم توجه به امور معیشتی طبقات خاص اظهار داشت: یكی از اقدامات دولت در سالهای اخیر، تحت پوشش بردن پشت نوبتی ها بود و در این راستا، راهبری و حفظ حقوق كارگران را هم باید انجام دهیم.

سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، در پاسخ به پرسشی در خصوص زمان معرفی وزیر پیشنهادی تعاون، كار و رفاه به مجلس و این كه آیا او جزو گزینه های پیشنهادی رییس جمهور برای این وزارتخانه است یا نه؟ اظهار داشت: تا الان كه خیر؛ جزو گزینه های پیشنهادی نبودم، تا ببینیم در چند روز آینده چه پیش می آید. فكر می كنم یكشنبه هفته آینده، رییس جمهور وزرای پیشنهادی دو وزارتخانه رفاه و اقتصاد را به مجلس معرفی نماید.

برگزاری همایش تعاون و توسعه پایدار و پتروشیمی رویداد دیگر این هفته بود.

در این همایش سید حمید كلانتری ـ معاون امور تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، ۱۵ درصد عرضه محصولات پتروشیمی را متعلق به تعاونی ها دانست و اظهار داشت: این سهم باید افزایش یابد و تعاونی های بیشتری در این حوزه فعال شوند تا هم سیاست های اصل ۴۴ بهتر به اجرا درآید و هم خصوصی سازی واقعی شكل بگیرد.

وی انجام فعالیت های اقتصادی در قالب حركت های جمعی را باعث كاهش قیمت تمام شده، رقابت پذیری بهتر و فروش توأم با بازاریابی و عرضه مناسب دانست و اظهار داشت: چرا وقتی قیمت دلار متغیر می گردد مواد اولیه واحدهای پایین دست را با استفاده از تعاونی ها تامین نمی نماییم كه ارزان تر در آید؟ برعكس آنرا صادر می نماییم كه ارز بیشتری به دست بیاوریم و تولید داخل را زمین گیر می نماییم.

به گفته معاون وزیر تعاون، ۲۱۰۰ شركت تعاونی در بخش پتروشیمی شغول فعالیت هستند كه این تعداد تعاونی ۱۳ درصد تعاونی های صنعتی ایران را در بر می گیرند.
1397/07/27
18:53:20
5.0 / 5
4527
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری