شریعتمداری عنوان كرد:

استفاده از ظرفیت تعاونی ها در شرایط تحریم

استفاده از ظرفیت تعاونی ها در شرایط تحریم

ارتباط با مشتری: وزیر پیشنهادی وزارت كار با اشاره به اینكه در شرایط تحریم می توانیم از ظرفیت تعاونی ها استفاده نماییم، اظهار داشت: دولت باید نقش تسهیل گری برای فعالیت اتاق تعاون، اتاق بازرگانی و اتاق اصناف داشته باشد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، محمد شریعتمداری در نشست مشترك هم اندیشی و تبیین دیدگاه ها و نظرات وزرای پیشنهادی كه به میزبانی اتاق تعاون ایران برگزار شد، اظهار داشت: یكی از ماموریت های مهم وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی بخش تعاون است كه بخشی از اقتصاد را به خود اختصاص می دهد.
وی با تاكید بر اینكه توسعه تعاونی ها در ایران یك ظرفیت خیلی خوب برای اقتصاد كشور است به ظرفیت های بخش تعاون در كشورهای اروپایی اشاره نمود و اضافه كرد: امروز فرهنگ تعاون در كشورهای اروپایی رسوخ كرده كه به صورت میانگین سهم تعاون در این كشورها بین ۷ تا ۸ درصد است. بیشترین سهم در كشورهای اروپایی مربوط به فرانسه است كه ۱۶.۷ درصد است اقتصاد این كشور در اختیار بخش تعاون قرار دارد.
وزیر پیشنهادی تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه در شرایط ویژه كشور می توانیم از ظرفیت های بخش تعاون استفاده نماییم و اقتصاد كشور از ظرفیت های این بخش هم بهره مند شود، افزود: ما بعنوان سیاستگذار باید نگاه تعاملی با اتاق های تعاونی ایران، بازرگانی و اصناف داشته باشیم و نقش تسهیل گری را برای این تشكل ها بعنوان نمایندگان بخش تعاون، بازرگانی و اصناف ایفا نماییم.
شریعتمداری با اشاره به تاسیس اتاق فكر مشترك بین اتاق های تعاون، بازرگانی و اصناف اظهار داشت: از تاسیس این اتاق فكر استقبال می نماییم و اقتصاد ایران می تواند از مواهب این همكاری بهره مند شود.
وزیر پیشنهادی تعاون، كار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از اظهاراتش اظهار داشت: تعاونی های اعتبار و تعاونی های مسكن بر فعالیت های خوب بخش تعاون طی سال های اخیر سایه افكنده و تعاونی های اعتبار كه البته ماهیت این تعاونی ها می تواند برای تامین مالی بخش مفید باشد در مقطعی از زمان در سایه بی نظارتی به این بخش لطمه وارد كرد كه باید فعالیت این تعاونی ها را با محوریت تامین مالی بخش تعاون باردیگر آغاز نماییم.
شریعتمداری اضافه كرد: در حوزه تعاونی های مسكن هم این تعاونی ها هر چند موفق به راه اندازی دو میلیون مسكن مهر در كشور شدند اما تخلف دو درصد این تعاونی ها یك بی اعتمادی در این بخش تولید كرد در حالیكه با فعال كردن و پشتیبانی از تعاونی های مسكن در كنار نظارت بر فعالیت های آنها می توانیم شاهد رونق ساخت و ساز از آنها باشیم تا در كنار آن سایر فعالیت های اقتصادی در حوزه ساخت و ساز هم فعال شوند.


1397/08/04
15:20:20
5.0 / 5
4316
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری