شریعتمداری در مراسم رای اعتماد؛

شفافیت و مبارزه با فساد در بدنه وزارت كار را پیگیری می كنم

شفافیت و مبارزه با فساد در بدنه وزارت كار را پیگیری می كنم

ارتباط با مشتری: وزیر پیشنهادی تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: اصل شفافیت و مبارزه با فساد در بدنه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، از برنامه های اساسی وزارت كار است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، محمد شریعتمداری در نشست علنی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی در دفاع از برنامه های خود با اشاره به فعالیت های وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: نیمی از جمعیت كشور تحت پوشش صندوق های بازنشستگی وابسته به این وزارتخانه قرار دارند و رسیدگی به آنها، از ماموریت های مهم این وزارتخانه است.

شریعتمداری با اشاره به اینكه رسیدگی به امور كارگران كه قشر مولد جامعه هستند، از مسئولیت های ما در این وزارتخانه است، افزود: همینطور رسیدگی به امور زنان، معلولان، فقرا، محرومان و قربانیان صدمه های اجتماعی، تحت پوشش این وزارتخانه بزرگ است كه باید مورد توجه قرار گیرند.

وزیر پیشنهادی تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: تصمیم مجلس به تصدی بنده در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، تصمیم به احیای بخشی از اقتصاد یعنی تعاون است كه در كشور مغفول مانده است كه اگر مورد اهتمام قرار گیرد، می تواند به توسعه اقتصاد تعاونی كمك نماید. از جانب دیگر، تصمیم به تصدی بنده در این وزارتخانه، در جهت حفظ حق الناس بیمه شدگانی است كه سالها حق بیمه به تامین اجتماعی پرداخت كرده اند كه از نهادهای مهم و تاثیر گذار به حساب می آید و بعنوان پیشران در اقتصاد كشور می تواند عمل كند.

وی خطاب به نمایندگان مجلس افزود: من چندین بار از مجلس رای اعتماد گرفتم و سال های سال با شما همكار بودم. هر نوع نظارت مجلس اعم از سوال، تحقیق و تفحص و استیضاح حق مجلس محترم است و به آن احترام می گذارم. خدا می داند كه این موارد را مظاهر دموكراسی كشور می دانم و از پاسخ به هیچ سوالی در هیچ زمانی، عدول نخواهم كرد.

وزیر پیشنهادی تعاون، كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد: یكی از مهمترین فرمایشات نمایندگان این است كه این وزارتخانه بدون برنامه ریزی قابل اداره نیست؛ بطور قطع بنده هم برای تصدی این وزارتخانه برنامه دارم. ما قوانین بالادستی داریم كه سند استراتژیك برای فعالیت به حساب می آید و علاوه بر این قانون برنامه ششم توسعه را داریم كه توسط شما نمایندگان محترم تصویب شده است.
وی افزود: بعنوان یك ایرانی وقتی می شنوم كه گفته می گردد در یك وزارتخانه ای، پست مدیرعاملی خرید و فروش می شود، تنم می لرزد و اگر یك مورد را ببینیم حتما به مراجع قضایی معرفی خواهم كرد.
وزیر پیشنهادی تعاون، كار و رفاه اجتماعی از تدوین منشوری با عنوان منشور ارائه خدمات جدید در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی خبرداد و با اشاره به برنامه های عمومی خود در صورت كسب رای اعتماد از مجلس اظهار داشت: اصل شفافیت و مبارزه با فساد در تمام بدنه وزارتخانه است و زیرساخت هایی را به وجود خواهم آورد تا تمام اطلاعات صندوق های وابسته همچون صندوق بازنشستگی فولاد، و صندوق تامین اجتماوعی در اختیار مردم قرار می گیرد و اعضای هیأت مدیره تمام شركت ها در سایت رسمی وزارتخانه در معرض دید مردم قرار خواهد گرفت.
شریعتمداری افزود: بنده به ملت ایران، وعده حكمرانی خوب و دولت الكترونیك را می دهم؛ تحقق دولت الكترونیك، زمینه مبارزه با فساد را فراهم می آورد. من سابقه اجرای این كار را هم دارم. یك سال پس از وزارت بازرگانی، تمام قراردادهای این وزارتخانه را بدون كاغذ انجام می دادم. در وزارت صنعت، معدن و تجارت هم ۱۴ سامانه راه اندازی كردم كه نتیجه آن، رفع اختلاف گمرك و وزارت صنعت، معدن و تجارت بود.
وزیر پیشنهادی تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: اگر در درون یك دستگاه اجرایی فساد رخ داد، ولی بدنه آن دستگاه با فساد برخورد كرد، باید از آن سازمان تقدیر شود تا مبارزه با فساد به یك رویه تبدیل گردد.
به گفته وی، وقتی وارد وزارت صنعت، معدن و تجارت شدم، خبری به گوشم رسید كه عده ای با روش هایی، در ثبت سفارش خودرو دستكاری می كنند. پس از تحویل آنها به حراست وزارتخانه، حراست و آی تی وزارت صنعت را مأمور كردم تا از تاریخ ۹۵/۱۰/۲۵ كه ورود خودرو به كشور منوط به وجود نمایندگی آن شركت در ایران شده بود را مورد رسیدگی قرار دادند كه نزدیك به ۱۰ هزار آیتم بود و در هر ثبت سفارش هم آیكن های زیادی وجود داشت. نهایتاً متوجه شدیم كه ۶۴۸۰ مورد دسترسی به ثبت سفارش واردات خودرو انجام شده و آنرا به دستگاه های نظارتی كردیم.
شریعتمداری تاكید كرد: من معتقدم تبلیغات در مورد كشف فسادها نباید انجام شود؛ البته بعضی از اركان استانی این وزارتخانه را عزل كردم؛ اما آنرا انعكاس ندادم، چون عمل به مبارزه با فساد، از تبلیغات آن مهمتر است.
وزیر پیشنهادی تعاون، كار و رفاه اجتماعی اولویت دیگر خود در این وزارتخانه را اجرای اصل شایسته سالاری، عنوان و تصریح كرد: بدین منظور با همكاری بنیاد ملی نخبگان، جوانان شایسته را در همه اركان وزارت تعاون در عرصه های مدیریتی منصوب خواهم كرد. همینطور با برداشتن نگاه جنسیتی در انتخاب مدیران، میان زنان و مردان از نظر شایستگی تفاوت قائل نخواهم شد. قول خواهم داد با نگاه قومی، قبیله ای و مذهبی قدم برندارم.
وی افزود: یك ساله كاری می كنم كه شایستگان در مناصب مختلف باشند. من به آنچه معتقدم این است كه در سلسله مراتب مدیریتی، بومی گزینی نكرده ایم. از تهران با مشكلات زیادی، مدیر به هرمزگان فرستادیم. از نظر من در شرایط برابر، انتخاب شایستگان بومی ارجحیت دارد؛ ضمن اینكه سن مدیریت در این وزارتخانه در خلال یك سال در صورت استقرار من، ۱۰ سال كاهش خواهد یافت.
شریعتمداری خاطرنشان كرد: پیشنهاد شدن من برای تصدی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، نظر رئیس جمهور بود و من هیچ تأثیری در آن نداشتم. رئیس جمهور به من گفت تغییر در بخشی از اركان اقتصادی دولت، خواست نمایندگان مجلس است. من فقط امتثال امر رئیس جمهور را كردم تا به این وزارتخانه بیایم.
وزیر پیشنهادی تعاون، كار و رفاه اجتماعی با درخواست از نمایندگان برای دادن رأی بالا به خود اظهار داشت: هر مدیری كه در وزارت تعاون مشغول می شود، باید رأی بالایی داشته باشد. همینطور همه نمایندگان مطمئن باشند اعم از مخالف و موافق من، به یك اندازه پاسخگویی از جانب وزارتخانه برخوردار خواهند شد.
وی با تاكید بر اعمال اصل سه جانبه گرایی در وزارت تعاون اضافه كرد: نباید كارگر و كارفرما را فقط برای تعیین دستمزد دور هم جمع نماییم بلكه باید به قانون جامع تأمین اجتماعی برگردیم كه شورای عالی تأمین اجتماعی با حضور نمایندگان كارگری و كارفرمایی در همه اركان این وزارتخانه حاكم باشد. نباید دارایی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی صندوق های بازنشستگی به حساب دولت گذاشته شود؛ این اموال به همه بیمه شدگان متعلق می باشد.
شریعتمداری اظهار نمود: از دیگر اقدامات من این است كه بنگاهداری را در وزارت تعاون تعطیل می كنم؛ نباید این وزارتخانه به بنگاهداری بپردازد. البته می دانم كه چرا بعضی از مدیران كه پشت این میزها هستند، مقاومت می كنند. معتقدم كه باید با استفاده از شركت های تأمین سرمایه یا واگذاری با استفاده از سازمان خصوصی سازی، بنگاه های متعلق به وزارت تعاون را واگذار نماییم.
وزیر پیشنهادی تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به مطالبات ۱۴۰ تا ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی از دولت اظهار داشت: امروز با سونامی ورشكستگی صندوق ها مواجه هستیم كه از نمایندگان تقاضای كمك دارم.
شریعتمداری اضافه كرد: هر كس تصدی وزارت را گرفت یكبار برای همیشه بهانه بدهی دولت به تامین اجتماعی را بگیرد و سازمان تامین اجتماعی را مكلف به عرضه خدمات به مردم كنید.
وی همینطور در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به برنامه خود در حوزه اشتغالزایی اظهار داشت: هر چند اشتغال برون داد اقتصاد ملی است اما وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در شورای عالی اشتغال مسئول هماهنگ كننده سیاست های اشتغال است و موظف به پیگیری سیاست های توسعه اشتغال است كه در این زمینه برنامه هایی داریم.

1397/08/06
14:08:00
5.0 / 5
4387
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری