مهر خبر می دهد؛

جلسه شریعتمداری با تشكل های كارگری و كارفرمایی

جلسه شریعتمداری با تشكل های كارگری و كارفرمایی

ارتباط با مشتری: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در نشست با تشكل های كارگری و كارفرمایی وعده داد كه جلسه شورای عالی كار برای بررسی وضعیت معیشت كارگران هفته آینده برگزار گردد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، محمد شریعتمداری كه شب گذشته با كسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی بعنوان دومین وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی دولت دوازدهم فعالیت خویش را در این وزارتخانه آغاز كرد، در نشستی مشترك با نمایندگان تشكل های كارگری و كارفرمایی مهمترین مسائل حوزه كارگری را بررسی كرد.
یكی از موضوعاتی كه اخیراً در حوزه تنظیم روابط كار مطرح بوده، بررسی درخواست نمایندگان كارگری شورای عالی كار در مورد ترمیم دستمزد سال جاری به علت كاهش قدرت خرید كارگران طی ماه های قبل است كه این مورد طی دوماه گذشته در نشست های مشترك نمایندگان كارگری و كارفرمایی مورد بررسی قرار گرفته است.
بر اساس آنچه كه نمایندگان كارگری به استناد آمار بانك مركزی از میزان افزایش قیمت اقلام ضروری خبر می دهند، قدرت خرید كارگران از ابتدای سال جاری حدود یك میلیون تومان كاهش پیدا كرده است.
بررسی معیشت و دستمزد كارگران؛ در جلسه هفته آینده شورای عالی كار
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، شریعتمداری در این نشست كه در حضور تشكل های كارگری و كارفرمایی برگزار شد، بر لزوم تحقق عملی سه جانبه گرایی در حوزه روابط كار تصریح كرد و اظهار داشت: توجه به رونق تولید و خدمات تنها راه نجات كشور از گرفتاریهایی است كه امروز به آن دچار شده ایم. وی با ابراز امیدواری نسبت به برداشتن گام های موثر در حوزه تولید با كمك شركای اجتماعی یعنی تشكل های عالی كارگری و كارفرمایی اظهار داشت: به دنبال تحقق عملی مفهوم سه جانبه گرایی هستیم و معتقدیم در این حوزه امانت دار جمع عظیم مردم ایران هستیم كه باید با كمك نمایندگان كارگری و كارفرمایی از آن صیانت نماییم و دولت نقش تسهیل گر داشته باشد. شریعتمداری درباره برگزاری جلسات شورای عالی كار هم اظهار داشت: این شورا با دستور كار بررسی مبحث معیشت كارگران هفته آینده برگزار می گردد تا در این خصوص بحث نماییم و به یك نتیجه برسیم. وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: علاوه بر این جلسه هیئت امنای تأمین اجتماعی باید هر چه سریعتر پیگیری و برگزار گردد. وی با تاكید بر پیگیری موضوعات در قالب سه جانبه گرایی، اضافه كرد: موضوعات مختلف در رابطه با تنظیم روابط كار بین دولت، كارفرما و كارگر باید به صورت سه جانبه تشكیل گردد كه این مورد بطور قطع در دستور كار قرار دارد و حتی اگر شرایط برگزاری این نشست ها به صورت فیزیكی فراهم نشود به صورت ویدئوكنفرانس، جلسات سه جانبه گرایی را برگزار خواهیم كرد. وی ادامه داد: ما باید بتوانیم از همكاری دولت در كنار كارفرمایان و كارگران بهره مند شویم و موضوعات را در نشست های مشترك با یكدیگر به نتیجه برسانیم. شریعتمداری با اشاره به اینكه از ظرفیت های مختلف در جهت تولید هم افزایی بین شركای اجتماعی هم باید استفاده شود، خاطرنشان كرد: در مورد كارگاه های مشكل دار هم برای جلوگیری از تعطیل شدن این كارگاه ها و همینطور با هدف صیانت از اشتغال باید بررسی عوامل موثر در فعالیت این كارگاه ها مورد بررسی قرار گیرد كه البته این مورد در كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به صورت مداوم در دستور كار قرار دارد. ضمن اینكه یك نشست ویژه با نمایندگان كارگری و كارفرمایی در مورد عوامل موثر در بروز مشكل در بنگاه های تولیدی برگزار می شود چون كه معتقدم وضعیت كارگاه ها و بنگاه های مشكل دار باید با حضور نمایندگان كارفرمایی و كارگری مورد بررسی قرار گیرد.

1397/08/11
23:28:03
5.0 / 5
4425
تگهای خبر: اجتماعی , اشتغال , بانك , تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری