با اختصاص ۹ هزار میلیارد تومان؛

طرح حمایت غذایی ابلاغ گردید، چه خانوارهایی مشمول سبد حمایتی می شوند؟

طرح حمایت غذایی ابلاغ گردید، چه خانوارهایی مشمول سبد حمایتی می شوند؟

ارتباط با مشتری: سازمان برنامه و بودجه موظف شد برای پشتیبانی از گروه های كم درآمد جامعه و تامین بسته های حمایتی، در قالب واریز به حساب سرپرست خانوار با استفاده از حساب های بانكی متصل به یارانه های نقدی اقدام نماید.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، طرح حمایت غذایی از گروه های كم درآمد جامعه كه در نشست چهارشنبه هفته گذشته هیئت وزیران به پیشنهاد مشترك وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه تصویب گردید، به دستگاههای اجرایی مربوطه ابلاغ گردید.
بر اساس این طرح ۸ ماده ای، سازمان برنامه و بودجه كشور مجاز است به منظور پشتیبانی از گروه های كم درآمد جامعه و تامین بسته های حمایتی برای گروه های تحت پوشش، در قالب واریز به حساب سرپرست خانوار با استفاده از حساب های بانكی متصل به یارانه های نقدی اقدام نماید.
بر این اساس، خانوارهای تحت پوشش و پشت نوبتی كمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی كشور، خانوارهای تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران، خانوارهای با درآمد كمتر از ۳۰ میلیون ریال در گروه های كارگران ساختمانی، قالیبافان و شاغلان صنایع دستی، مشاغل آزاد و خویش فرمایان، رانندگان بین شهری و درون شهری، زنبورداران، كارگران باربر، شاغلین كسب و كارهای خانگی، كارگران كارگاههای متفرقه، عشایر و روستائیان، بازنشستگان، دریافت كنندگان بیمه بیكاری و سایر گروه های مشمول كه توسط وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی شناسایی می شوند، مشمول طرح حمایت غذایی از گروه های كم درآمد جامعه خواهند شد. همینطور سایر خانوارهای كم درآمد با درآمد ماهانه كمتر از ۳۰ میلیون ریال كه درخواست آنها بعد از بررسی توسط كمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی كشور پذیرفته می شود، مشمول دریافت سبد حمایت غذایی می شوند.
بر اساس طرح حمایت غذایی از گروه های كم درآمد جامعه، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی موظف است با استفاده از اطلاعات در اختیار با استفاده از كمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی به درخواست كتبی اشخاص بعد از اجازه آنها به دسترسی وزارتخانه مذكور به حساب های بانكی مربوط رسیدگی كند.
دستگاههای اجرایی هم موظف به عرضه اطلاعات مورد نیاز وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برای شناسایی خانوارهای مشمول هستند.
منابع مالی مورد نیاز اجرای طرح حمایت غذایی از گروههای كم درآمد جامعه از محل مابه التفاوت تسعیر قیمت خوراك كارخانه های پتروشیمی و پالایشگاهها نسبت به متوسط نرخ سامانه نیما و تغییر قیمت گاز مصرفی كارخانه های فولاد تامین می گردد.
بر این اساس وزارت نفت موظف است با تحویل خوراك كارخانه های پتروشیمی و سوخت كارخانه های فولاد، مابه التفاوت قیمت را دریافت و به حساب ویژه ای نزد خزانه داری كل كشور كه به نام سازمان هدفمندی یارانه ها افتتاح می شود، واریز نماید.
همچنین سازمان هدفمندی یارانه ها هم موظف است متناسب با بیان سازمان برنامه و بودجه كشور، اعتبار مربوط به اجرای این طرح را برای تامین بسته های حمایتی به حساب ذینفعان واریز نماید.
بر اساس ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور، سازمان برنامه و بودجه كشور موظف است تا سقف مبلغ ۹۰ هزار میلیارد ریال از منابع مبحث بند ۴ را صرف اجرای این تصویب نامه و مازاد بر سقف یاد شده را صرف پشتیبانی از تولید، اشتغال و قراردادهای پیمانكاران كند.
اعتبار واریزی مبحث این طرح برای همه اشخاص و خانوارها صرفا برای خرید كالاهای سبد حمایتی مصوب كارگروه متشكل از وزارتخانه های تعاون، كار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت و جهاد كشاورزی قابل استفاده می باشد.
دستورالعمل اجرایی این طرح در كارگروهی با مسئولیت سازمان برنامه و بودجه و با همكاری وزارتخانه های تعاون، كار و رفاه اجتماعی، كشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران تهیه و ابلاغ می گردد.1397/08/12
13:40:02
5.0 / 5
4474
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری