دبیركل خانه صنعت، معدن و تجارت

چرا بیكاری یك استان ۸ و استان همجوارش ۲۰ درصد است

چرا بیكاری یك استان ۸ و استان همجوارش ۲۰ درصد است

ارتباط با مشتری: دبیركل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به چرایی تفاوت نرخ بیكاری در بعضی استان ها با طرح این پرسش كه چرا بیكاری در یك استان ۸ و در استان همجوارش بیشتر از ۲۰ درصد است اظهار داشت: مهمترین دلیل این تفاوت بالا به مدیریت و برنامه ریزی و نقش فعالان تولید برمی گردد.


به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، سید محمدرضا مرتضوی كه در اجلاسیه روسای خانه های صنعت و معدن كشور كه به میزبانی سمنان در حال برگزاری است اظهار نمود: هم اكنون نرخ بیكاری در استان همدان هشت درصد است اما نرخ بیكاری در استان همجوارش كرمانشاه رقمی بسیار بالاتر از این استان است.
وی با اشاره به اینكه نقش نیروهای فنی و فعالان تولید در اشتغال بسیار حائز اهمیت می باشد اضافه كرد: نباید انتظار داشت كه دولت بیاید و همه مشكلات را حل كند ما هم بعنوان تولیدكنندگان در این راستا وظایفی داریم البته بدیهی است كه دولت باید در كنار تولیدككنندگان باشد.
وی از سمنان بعنوان یكی از كم مسئله ترین و موفق ترین استان ها نام برد و اظهار داشت: بخشی از این توفیقات به فعالان تولید و همین اتاق استان و مدیریت آن برمی گردد.
۳ استان با ظرفیتی بیشتر از هلند و درآمدی كمتر از یك صدم آن!
دبیركل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به اینكه گستره جغرافیایی سه استان گلستان، گیلان و مازندران به تنهایی بیشتر از كشور هلند است اظهار نمود: تولید ناخالص ملی هلند ۱۱۰۰ میلیارد دلار است و این در شرایطی است كه كل تولید ناخالص در این سه استان شمالی ایران كه هم بارندگی و هم گستره جغرافیایی آنها بیشتر از هلند است به ۲۰ میلیارد هم نمی رسد.
وی با اشاره به اینكه اقتصاد این سه استان به تنهایی می تواند بیشتر از كشور هلند باشد افزود: این نقش نیروی انسانی، مدیریت و برنامه ریزی است كه سبب شده كه اقتصاد هلند بسیار بسیار بیشتر از این سه استان با این همه سرمایه و ظرفیت های بالقوه باشد.
مرتضوی با اشاره به اینكه برخی به اشتباه مدیریت محدود به دولت ها می دانند تصریح كرد: مدیریت از تربیت در خانواده و اجتماع و از محله، روستا و توده های مردم شروع می گردد و این مدیریت است كه می تواند یك كشور و اقتصاد آنرا متحول كند.
وی با انتقاد از كم توجهی به رفاه نیروی كار در ایران اظهار داشت: اگر رفاه در زندگی كارگر نباشد آن كارگر نمی تواند راندمان كاری بالایی داشته باشد.
این فعال اقتصادی با اشاره به اینكه تحریم ها می تواند به فرصت تبدیل شوند افزود: این تنها یك شعار نیست و ما در چند تا از واحدهای تولیدی خود این مهم را عملا تجربه كردیم.
وی با اشاره به اینكه نباید به ناامیدی ها دامن زد اظهار داشت: بزرگترین وظیفه ما در خانه های صنعت و معدن صیانت از امیدها و آرزوهای بزرگ فعالان این بخش است.
وی از اشتغال بعنوان بزرگترین مشكل امروز جامعه نام برد و اظهار داشت: امروز درصد بیكاری پنهان در بعضی استان ها به ۲۰ درصد و بیشتر از آن رسیده است.
دبیر كل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با تجلیل از خدمات خانه های صنعت، معدن و تجارت در استانها، بر لزوم توجه ویژه مدیران استانی به این خانه ها و مشورت گیری مسئولان از آنها تصریح كرد.
1397/08/25
18:38:59
5.0 / 5
4429
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری