دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

هنر مسئولان تبدیل مدل تخریب غیرسازنده ترامپ به فرصتهای سازنده است

هنر مسئولان تبدیل مدل تخریب غیرسازنده ترامپ به فرصتهای سازنده است

ارتباط با مشتری: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در شرایط تحریم باید درباب به كارگیری مدلهای سازنده بیندیشیم، این هنر كارآفرینان و مسئولان است كه تخریبهای غیرسازنده ترامپ را به فرصت های سازنده تبدیل كنند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، محسن رضایی در مراسم روز جهانی كارآفرینی كه از پگاه امروز در محل وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: كارآفرینان در خط مقدم مقابله با تحریم های ناجوانمردانه آمریكا قرار دارند؛ چند مدل توسعه اقتصادی در كشورها وجود دارد كه كارآفرینی نقش مهمی در میان آنها ایفا می كند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینكه این در دهه اخیر رابطه كارآفرینی و توسعه به كارآفرینی و رشد اقتصادی تعمیم داده شده است، اظهار داشت: البته هرچند این رابطه لازم است اما كافی نیست چون نظریه های رشد مبتنی بر انباشت سرمایه، نیروی انسانی و جمعیت است.
رضایی با اشاره به اینكه توسعه یك مفهوم اقتصادی چندجانبه است كه امور سیاسی، اجتماعی، اقلیمی و فرهنگی در این مفهوم دخالت دارند، اشاره كرد: كشورهای مختلف مدلهای متنوعی را برای توسعه تعریف كرده اند كه پای ثابت همه این مدلها كارآفرنی است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینكه رشد اقتصادی در كشور ما هنوز جایگاه خاصی را به خود اختصاص نداده است، اضافه كرد: كارآفرینی با تمام عوامل رشد اقتصادی ارتباط دارد و بر نوآوری تاكید دارد؛ كارآفرینی چه با تعبیر نوآوری و چه با تعبیر فرصت های بازار، فرآیندی است كه به ارزش آفرینی در حوزه نوآوری و فرصت های بازار ارتباط پیدا می كند. بنابراین، این كارآفرین است كه نیروی انسانی را فعال می كند و انباشت سرمایه را به دنبال دارد.
رضایی با تاكید بر اینكه تمام عوامل رشد اقتصادی از راه كارآفرینی ضریب می خورند و متاثر می شوند، افزود: كارآفرینی در آینده نظریات جدید رشد را به خود اختصاص می دهد. محیط كسب و كار عامل موثر در توسعه اقتصادی می باشد و توسعه اقتصادی باز موضوعی است كه یك روی آن اقتصاد خرد و تجارت و روی دیگر آن فضای كسب و كار قرار دارد. پس اقتصاد خرد و فضای كسب و كار دو روی یك سكه هستند.
وی افزود: در كشور ما باز در زمینه كارآفرینی نیاز به بستر سازی داریم و هنوز بستر محیط كسب و كار برای توسعه و رشد كارآفرینی وجود ندارد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینكه در تحریم های شدید اقتصادی باید بررسی نماییم كه چه مدلی را می توانیم برای رشد و توسعه اقتصاد كشور به كار بگیریم، افزود: مدلی كه ترامپ در تصمیمات غیرسازنده خود در نظر گرفته است، مدل تخریب غیرسازنده است. به این معنا كه بتواند بازارهای ما را از تعادل خارج و قیمت ها را غیرواقعی كند اما این هنر مسئولان كشور است كه چگونه این تخریب های غیرسازنده را به فرصت های سازنده تبدیل كنند.دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با تاكید بر اینكه باید هزینه های تحمیل شده در دوران تحریم را به فرصت تبدیل نماییم، اضافه كرد: اگر ناامنی های ابتدای انقلاب نبود، امروز كارآفرینی اطلاعاتی و امنیتی و بزرگترین سازمان های اطلاعاتی را نداشتیم. همین طور اگر ابتدای انقلاب جنگ نبود، امروز بزرگترین سازمان های دفاعی و موشك های پیشرفته را نداشتیم؛ بدین سبب این تصمیم های غیرسازنده است كه می تواند ما را از اقتصاد مبتنی بر نفت عبور دهد.باید در ایران ایالت های اقتصادی احداث كنیمرضایی با اشاره به اینكه ما باید در ایران ایالت های اقتصادی احداث نماییم، اظهار داشت: ایالت های اقتصادی همان احداث شهرك های كارآفرینی است تا زیرساخت های توسعه اقتصادی را فراهم كنیم؛ در چنین شرایطی مطمئن باشید كه می توانیم معجزات بزرگ احداث نماییم كه كارآفرینان باز می توانند سرمنشأ احداث معجزه های جدید در اقتصاد باشند.وی درانتها خطاب به كارآفرینان تاكید كرد: امیدوارم در شرایط اعمال تحریم های جدید، با كمك شما بتوانیم خدمات بزرگی را برای اقتصاد كشور فراهم آوریم.

1397/08/29
14:24:40
5.0 / 5
4487
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری