پروژه دوخطه شدن راه آهن قزوین - كرج توسط رئیس جمهوری راه اندازی شد

پروژه دوخطه شدن راه آهن قزوین - كرج توسط رئیس جمهوری راه اندازی شد

پروژه ۲ خطه شدن راه آهن قزوین - كرج ظهر امروز (پنجشنبه - ۲۹ خرداد) به دستور رئیس جمهوری و با حضور وزیر راه و شهرسازی به صورت ویدیو كنفرانس افتتاح و به بهره برداری رسید.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، اجرای پروژه ۲ خطه شدن راه آهن قزوین - کرج از دیماه سال ۹۳ آغاز شد. این مسیر ۷ ایستگاه و ۳۵ تقاطع دارد و طول آن ۱۰۳ کیلومتر است.
این پروژه در کریدور شرق به غرب سرخس و اینچه برون به رازی و هم در راه کریدور شمال به جنوب آستارا و انزلی به بندر شهید رجایی واقع شده است.
بهره برداری از خط دوم راه آهن کرج- قزوین ظرفیت جابه جایی مسافر به میزان ۲۵۷ میلیون نفر- کیلومتر در سال افزایش می یابد. همینطور ظرفیت حمل بار به میزان ۱۹۶ میلیون تن کیلومتر در سال افزایش خواهد یافت.
افتتاح خط دوم راه آهن کرج- قزوین همینطور سبب صرفه جویی سالانه ۱۲.۷ میلیون لیتر و ۲۵۳ میلیارد تومان ناشی از کاهش مصرف سوخت را به همراه خواهد داشت. مبلغ کل پروژه هم ۵هزار و ۷۴۴ میلیارد ریال بوده است.
گفتنی است افزایش ایمنی سیر ناشی از عدم توقف و تلاقی قطارها و هم ایجاد ۱۶۵ نفر فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم از دیگر مزایای راه اندازی این پروژه به حساب می آید.
منبع:

1399/03/30
21:12:11
5.0 / 5
2599
تگهای خبر: شغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری